İbu Uzaktan Eğitim, Covid-19 salgını nedeniyle üniversitenin aldığı kararlar doğrultusunda hazırlık, lisans ve yüksek lisans eğitim programına dahil olan öğrencilerin uzaktan eğitime geçilmesine karar verilmiştir.

İbu Uzaktan Eğitim sisteminin içinde web tabanlı programlar sayesinde canlı dersler yapılır. Bu canlı derslere aynı okuldaki dersler gibi katılım zorunludur. Teori olarak işlenen tüm dersler uzaktan eğitim programına dahil edildi.

Salgın nedeninden dolayı Uluslararası Balkan Üniversitesi uzaktan eğitim projesini hayata geçirerek öğrencilerin okul ile ilişiği bir müddet kesilse de eğitimle ilişiği kesilmemesi için harekete geçti. Normal şartlarda hayatımızda pandemi süreci yokken birçok marka üniversite uzaktan eğitime geçmeyi hedefliyordu. Geleceğin yeni eğitim sistemi olarak görülen online eğitim sistemine, Makedonya’nın en iyi üniversitesi Uluslararası Balkan Üniversitesi, okulunu büyük bir bölümüne “online learning hub” kurarak eğitimde bir yeniliğe daha imza attı. Balkanlara ve Makedonya Cumhuriyeti kapsamına yapmış olduğu eğitim yatırımları ile birçok başarıyı beraberinde getirerek öncülük ünvanını elden bırakmadan eğitim faaliyetine devam etmektedir.

İbu Uzaktan Eğitim Nasıl Verilmektedir?

İbu uzaktan eğitim sayesinde tüm sınıflarla aynı anda eş zamanlı olarak eğitime geçmiştir. Akademisyenler Online Learning Hub sayesinde ister evden ister üniversiteye gelip sistem odasına girerek öğrencileri ile ders yapabilir. Öğrenciler de bu sistemi takip etmesi için üniversite https://elearning.edu.mk/ sitesini kurmuştur. Bu sayede karmaşıklık olmayacak ve hem öğrenci hem de öğretmen ders takibini gerçekleştirebilecektir.

Sitenin içeriğinde hangi dersin saat kaçta olduğunu, kaç saat süreceğini, hangi eğitmenin dersi işleyeceğini ve hangi online sınıfta olacağı gibi bilgileri bulabilir ve hazırlığınızı duruma göre yapabilirsiniz. Haftalık olarak belirlenen listede kendi eğitiminizi bulmanız ve derse girmeniz bu site sayesinde oldukça kolaydır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi, her açıdan öğrenci merkezli olan ve tamamen pratik yaşama önem veren bir üniversitedir. Bu yüzden her zaman geleceğe yönelik eğitim tasarıları oluşturur. Pandemi yüzünden motivasyon kaybına bağlı eğitim başarısının düşmesi çok doğaldır. Bu süreçte bile üniversite eğitim başarısını ortalama seviyenin üstüne çıkararak yine kendi farkını ortaya koymuştur.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir