Azerbaycan eğitim ini yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrenciler çok araştırmaktadırlar. Nedeni ise Türkiye’deki özel üniversitelerin çok pahalı olması ve Azerbaycan’ın çok ucuz olmasıdır. Aynı zamanda komşu ülkemizdir. Ülkemize göre Azerbaycan üniversitelerine olan ilginin ana sebeplerinden biri ülke genelinde konuşulan dilin bizim dilimize çok yakın olması ve bu sebeple öğrencilerin herhangi bir zorluk çekmeden eğitim alabilmeleridir. Sizler için eğitim alabileceğiniz üniversiteleri aşağıda derledik.
Batı Üniversitesi
Bakü Asya Üniversitesi
Bilim ve Eğitim Merkezi Tefekkür Üniversitesi
Azerbaycan Üniversitesi
Kafkas Üniversitesi
Hazar Üniversitesi
Odlar Yurdu Üniversitesi
Bakü Avrasya Üniversitesi
Bakü Kızlar Üniversitesi
Azerbaycan Kooperasiya Üniversitesi
Bakü İş ve Ticaret Üniversitesi
Sosyal Siyasi Üniversite
Nahçıvan Özel Üniversitesi
Çalışma ve Sosyal İlişkiler Akademisi
Bakü İslam Üniversitesi

Azerbaycan’da Yaşam ve Ulaşım Hayatı


Azerbaycan’da şehir içi ve şehir dışı ulaşım oldukça konforlu olup çok uygun fiyatlarda yolculuk yapma imkanı sunulmaktadır. Ulaşım için tercih edebileceğiniz araçlar arasında metro, otobüs ve tramvay seçenekleri bulunmaktadır. Azerbaycan eğitim özellikle başkent Bakü rahat bir ulaşım ağına sahip olup öğrenci ve turistler için birçok seçeneği de bünyesinde barındırmaktadır. Bakü’deki toplu taşıma genellikle şehir otobüsleri ve metro hatlarıyla sağlanmaktadır. Azerbaycan eğitim alanöğrencilerin çoğu metro ağını kullanmaktadır. Şehir merkezini banliyölere bağlamakta ve hızlı, güvenli, temiz ve verimli bir ulaşım sağlamaktadır. Biletler terminallerde, basın büfelerinde ve diğer noktalarda satın alınabilmektedir. Aynı zamanda Azerbaycan’da konaklama da Türkiye’ye göre daha uygundur. Üniversite yurtları ve kiralık evlerden yararlanabilirler.

Yemekleri ve Öğrencilere Uygun Seçenekler

Azerbaycan eğitim alan öğrencilerin hiç yabancılık çekmeyeceğinizi düşündüğümüz bir Azerbaycan mutfağı vardır. Azerbaycan mutfağı, dünyada lezzeti ve zenginliği ile bilinen iyi mutfaklardan biridir. Azerbaycan’da bu mutfaktan deneyebileceğiniz lezzetlerin başında; tavuk eti ve kuzu etinin kızartılıp pirincin içine katılmasının ardından kuru kayısı, kestane ve kuru üzüm eklenerek yapılan Azeri Pilavı gelmektedir. Ayrıca Azerbaycan mantısı olarak da bilinen ve kıyma sosuyla doldurulmuş olarak pişirilen Düshbere bir diğer Azeri lezzetidir. Öğrenciler uygun fiyata hepsinden yaralanabilirler. 1AZN 4 TL ye tekabül etmektedir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir