Azerbaycan puan durumu Türkiye dışında üniversite okumak isteyen öğrencilerin merak ettiği konulardır. Genelde Türkiye’de öğrenciler komşu ülkemiz olan Azerbaycan’da okumayı tercih ediyorlar. Çünkü Türkiye’deki özel üniversitelerin çok pahalı olması ve Azerbaycan’ın çok ucuz olmasıdır. Komşu ülkemiz haricinde Azerbaycan’da üniversiteye girmek Azerbaycan puan durumu na ihtiyacınız yoktur. Sadece lise diploması yeterlidir. Ülkemize göre Azerbaycan üniversitelerine olan ilginin ana sebeplerinden biri ülke genelinde konuşulan dilin bizim dilimize çok yakın olması ve bu sebeple öğrencilerin herhangi bir zorluk çekmeden eğitim alabilmeleridir. Sizler için eğitim alabileceğiniz bölümleriaşağıda bulabilirsiniz.

Uluslararası İlişkiler
Diplomasi ve Modern Entegrasyon
Ekonomi ve Yönetim
Dünya Ekonomisi
İktisadi Matematik
Uluslararası Hukuk
Psikoloji
Sosyoloji
Politika
Felsefe
Nazari Ekonomi

Azerbaycan’da Hayat


Azerbaycan’da şehir içi ve şehir dışı ulaşım oldukça konforlu olup çok uygun fiyatlarda yolculuk yapma imkanı sunulmaktadır. Ulaşım için tercih edebileceğiniz araçlar arasında metro, otobüs ve tramvay seçenekleri bulunmaktadır. Azerbaycan puan durumu olmadığından eğitim gören öğrenciler özellikle başkent Bakü rahat bir ulaşım ağına sahip olup öğrenci ve turistler için birçok seçeneği de bünyesinde barındırmaktadır. Bakü’deki toplu taşıma genellikle şehir otobüsleri ve metro hatlarıyla sağlanmaktadır. Azerbaycan puan durumu eğitim alanöğrencilerin çoğu metro ağını kullanmaktadır. Şehir merkezini banliyölere bağlamakta ve hızlı, güvenli, temiz ve verimli bir ulaşım sağlamaktadır. Biletler terminallerde, basın büfelerinde ve diğer noktalarda satın alınabilmektedir. Aynı zamanda Azerbaycan’da konaklama da Türkiye’ye göre daha uygundur. Üniversite yurtları ve kiralık evlerden yararlanabilirler.

Türk Mutfağına Benzeyen Azeri Mutfağı


Öğrencilerin hiç yabancılık çekmeyeceğinizi düşündüğümüz bir Azerbaycan mutfağı vardır. Bu mutfak biz Türklerin mutfağına çok benzerlik göstermektedir. Azerbaycan’da bu mutfaktan deneyebileceğiniz lezzetlerin başında; tavuk eti ve kuzu etinin kızartılıp pirincin içine katılmasının ardından kuru kayısı, kestane ve kuru üzüm eklenerek yapılan Azeri Pilavı gelmektedir. Ayrıca Azerbaycan mantısı olarak da bilinen ve kıyma sosuyla doldurulmuş olarak pişirilen Düshbere bir diğer Azeri lezzetidir. Öğrenciler uygun fiyata hepsinden yaralanabilirler. Aynı zamanda 1AZN 4 TL ye tekabül etmektedir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayitBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir