azerbaycan tıp fakültesi taban puanları 1919 yılında bakü devlet üniversitesi bünyesi içinde olan azerbaycan tıp üniversitesinde taban puanı 2019 yılında 449,456 olmuştur. Azerbaycan bağımsızlığını kazanmasının sonra özellikle eğitim alanında gelişmeler yaparak oldukça güçlü bir seviyeye gelmiştir. Uluslararası ülkelerden öğrencilere eğitim veren bir ülke pozisyonuna gelmiştir. azerbaycan tıp fakültesi taban puanları 7 fakülte ile eğitim veren üniversite ortalama olarak 7500 öğrenciye eğitim verir. Deneyimli ve başarılı akademik kadrosu ile modern şartlarda  imkanı ile Dünya’da dikkat çekmektedir. Ayrıca hastane  ve klinikleri ile avrupa standartlarında imkanlar sunar. Başarılı öğretim görvlileri ile tıp fakültesi eğitimlerine devam etmektedir. Azerbaycan tıp üniversitesi içerisinde eğitim veren 118 profesör, 284 doçent, 513 asistan ve 212 eğitmen ile öğrencilere en iyi şartlarda eğitim imkanı verilmesi amaçlanmıştır.  Bu eğitim olanaklarının dışında Bakü ve çevresinde bulunan hastane, klinik ve doğum evlerinde eğitim görme fırsatı bularak oldukça avantajlı bir şekilde öğrencilerini mezun ederek mesleğe hazırlar. azerbaycan tıp fakültesi taban puanları  geçmiş yıllara bakıldığında 2018’de 421,620 puan ile kapatmıştır. azerbaycan tıp fakültesi taban puanları 2017 yılında ise 437,835 ile daha yüksek bir puan ile kapatmıştır.

YÖK’ün tercih kılavuzunda adı geçen Azerbaycan üniversiteleri

 1. BAKÜ DEVLET ÜNİVERSİTESİ
 2. AZRBAYCAN TIP ÜNİVERSİTESİ
 3. NAHÇIVAN DEVLET ÜNİVERSİTESİ
 4. AZERBAYCAN POLİTEKNİK ÜNİVERSİTESİ
 5. AZERBAYCAN İKTİSAT ÜNİVERSİTESİ
 6. BAKÜ MİMARLIK VE İNŞAAT ÜNİVERSİTESİ
 7. ODLAR YURDU ÜNİVERSİTESİ
 8. BAKÜ SLAVYAN ÜNİVERSİTESİ
 9. AZERBAYCAN PEDAGOJİ ÜNİVERSİTESİ
 10. AZERBAYCAN DİLLER ÜNİVERSİTESİ
 11. AZERBAYCAN MEDENİYET VE İNCE SANAT ÜNİVERSİTESİ üniversitelerini tercih listesinden seçerek yerleşme imkanına sahip olursunuz.

Azerbaycan’da tercih edilen üniversiteler

Bakü üniversitesi, Azerbaycan devlet üniversitesi, Azerbaycan Tıp üniversitesi ve Azerbaycan Havacılık üniversitesi en fazla tercih edilen popüler üniversiteler arasındadır. Özellikle yoğun bir şekilde öğrencilerin ilgi gösterdiği bölüm olan havacılık alanında Azerbaycan tercih edilen ülkelerden biri olmuştur. Burada her program birer akademi niteliği taşır ve kendine has bir üniversitesi bulunur. Eğitim sistemi bu şekildedir. Böylece her alanda uzmanlaşmaya olanak sağlar ve bu alana ilgi duyan herkes birarada olur demektir ve oldukça faydalı eğitim sistemidir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir