Azerbaycan’da Lisans Tamamlama hakkında merak edilenleri cevap için buradayız. Kardeş ülkemiz olan Azerbaycan Türkiye’nin çok uzun yıllardır bir bağ içerisinde olduğu ülkelerden biridir. Azerbacan’da Türkiye Türkçe’sine çok benzer Azerbaycan Türkçesi konuşulur. Çok da tatlıdır bu dil aslında baktığınızda herkesin hoşuna gider. Azerbancan’da Slavyan Üniversitesi ve Bakü Devlet Üniversitesi’nde lisans tamamlayabilirsiniz. Türkiye’de lisans tamamlama son derece zorlu bir süreçtir. Çünkü Türkiye’de lisans tamamlamak isteyen öğrencilerin karşısına Dikey Geçiş Sınavı çıkmaktadır. Bu sınav ülkedeki en zorlu sınavlardan biridir ve en zorlu sınavlardan birisi olduğu için de çoğu öğrenci istediği puanı alamayarak, eğitimlerini yarıda bırakmaktadırlar. Bu sebepten dolayı da lisans tamamlamaya yönelen çoğu öğrenci yurtdışına açılmayı tercih etmektedir. Gelin bu üniversitelere bir de yakından bakalım.

Bakü Slavyan Üniversitesi Hakkında


Azerbaycan’da lisans tamamlama
için genelde seçilen üniversitelerin başında gelir. Gelin üniversiteyi bir tanıyalım.Bakü Slavyan Üniversitesi’nin temelleri 1946 yılında kurulan Azerbaycan Öğretmen Üniversitesi’ne dayanmaktadır. Kurum, 2000 yılında Azerbaycan başkanı Haydar Aliyev’den gelen bir direktif ile oluşturulan profesör kadrosunun güdümünde üniversite statüsünü kazanmıştır. Bu statüyü kazandıktan sonra da kurum Slavyan Üniversitesi adıyla bilinir olmuştur. Sahip olduğu kaliteli eğitim ve ekonomikliği sayesinde Azerbaycan’da lisans tamamlama için biçilmiş bir kaftandır. Okul bu sayede dünyanın dört bir yanından öğrenci ağırlayan bir kurum haline gelmiştir.

Bakü Devlet Üniversitesi Hakkında


Azerbaycan’da lisans tamamlama
için genelde seçilen üniversitelerin başında gelir. Bakü Devlet Üniversitesi, kardeş ülkemiz Azerbaycan’ın en saygın üniversitesidir. 1919 yılında kurulmuş olan BDÜ, Sovyet yöneticiler tarafından bir dönem kapatılmış ancak 1934 yılında yeniden açılmıştır. İki fakülteyle eğitim vermeye başlayan BDÜ günümüzde 17 fakülteye sahip büyük bir eğitim kurumu olmuştur. Kurumda sadece lisans ve tamamlama programları değil, yüksek lisans ve doktora programları ve Azerbaycan’da lisans tamamlama da bulunmaktadır. Ülkenin en iyi ekonomistlerini yetiştiren Bakü Devlet Üniversitesi söz konusu alanda harika bir lisans tamamlama olanağı sunmaktadır. Türkiye’de 2 yıllık bir üniversite ardından Bakü Devlet Üniversitesi’nde lisansınızı çok rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir