Kuzey Makedonya ve Türkiye’nin saygın üniversitelerinden biri olan Balkan Üniversitesi Bölümleri, 7 fakültede 40’tan fazla lisans ve yüksek lisans eğitim programı barındırmaktadır. Evrensel değerlere sahip olan üniversite yenilikçi ve öğrenci merkezli yaklaşımı benimsemiştir. Balkan Üniversitesi’nin uluslararası alanda deneyim sahibi olmuş akademik kadrosu, çağdaş, nitelikli ve kaliteli eğitim anlayışı sayesinde 2017 yılında Şangay Üniversiteler sıralamasında Makedonya’nın en iyi üniversitesi seçilmiştir. Üniversite, dünya barışına katkı yapan, insani yükümlülüklerinin farkında olan ve gelişmekte olan küresel dünyanın zorlu ortamında bilgi birikimine sahip, tecrübeli, rekabetçi yapıda geleceğin liderlerini yetiştirmeyi kendine hedef belirlemiştir.

Balkan Üniversitesi Bölümleri eğitim dili hepsinin %100 ingilizcedir. Böylece öğrenci eğitim hayatı boyunca en az bir yabancı dili anadil seviyesinde konuşacak kadar iyi öğrenir. Üniversitede Makedonca, Rusça ve Türkçe eğitimler de mevcuttur. Ders kapsamına göre tercih hakkı olan öğrencinin dil konusunda seçeneği oldukça geniştir.

Balkan Üniversitesi Fakülteleri ve Bölümleri

Neden Balkan Üniversitesi’ni Tercih Etmeliyim?

Balkan Üniversitesi Bölümleri eğitim ve öğretim alanında en iyi ders içeriklerine sahip üniversitedir. %100 İngilizce eğitim vermesi sayesinde oldukça önem arz eder. Hem lisans hem de yüksek lisans eğitim programlarını bünyesinde dahil etmesi ile eğitimde çeşitliliği arttırarak öğrencinin bölümünde uzman olmasına da imkan sağlar. Birçok farklı ülkeden gelen öğrenciler sayesinde çok uluslu bir yapıya sahip olmuş ve uluslararası bağlamda adı anılacak bir üniversite haline gelmiştir. Balkan Üniversitesi Bölümleri kapsayan Erasmus ve Mevlana öğrenci değişim programları ile Avrupa ve Türkiye’de aktif öğrenci hareketliliği sağlar. 40’tan fazla ülkeden 150’den fazla uluslararası iş birliği anlaşması vardır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir