non scholae, sed vitae discimus” yani “okul için değil yaşam için öğrenmeliyiz” ilkesinden yola çıkan Bilgi üni ekşi 1996 yılında Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından yapılan müracaat ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin çıkarmış olduğu kanun ile vakıf üniversitesi olarak Türk Üniversite Sistemi içerisinde, kamu tüzel kişiliğine sahip bir kurum olarak yerini almış oldu.

Bilimin ve sanatın sınırlarını genişleten, özgürlükçü ve toplumsal gelişime önderlik eden, öğrencileri ve akademik kadroyu birlikte öğrenmeye ve gelişmeye teşvik eden Bilgi üni ekşi hem ulusalda hem de uluslararası bağlamda adı sayılır üniversitedir.

Bilgi Üniversitesi Eğitim Birimleri

Fakülteler;

Yüksekokullar;

Meslek Yüksekokulları;

Enstitüler;

Araştırma Merkezleri;

Bilgi üni ekşi sadece lisans programı olmayıp aynı zamanda ön lisans ve yüksek lisans eğitim programları da vardır. Ayrıca üniversitenin bir diğer imkanı da Erasmus öğrenci değişim programını bünyesinde barındırması. Yurtdışı hazırlık programı adı altında öğrencilerin yurtdışında eğitim alması için birçok alternatif bulunur. Sadece Avrupa değil aynı zamanda Amerika ve Kanada’ya da fazla sayıda öğrenci gönderimi sağlar. Bilgi üni ekşi Erasmus dışında üniversitenin kendisinin hazırlamış olduğu yurtdışı eğitim programları da mevcuttur.

Bilgi’li Olmak Ayrıcalıktır

Bilgi Üniversitesi’nde okumak demek hayata her açıdan hazır olmak demektir. Öğrenci değişim programları sayesinde okula yurtdışından gelen öğrenciler, kulüpler, okulun etkinlikleri, sosyal sorumluluk projeleri, eğitim ortamları ve kampüsleri hepsini bir araya getirdiğinizde gerçekten “ben üniversite okuyorum” diyeceğiniz bir ortam sunuluyor. Her öğrencinin istek ve ihtiyacının karşılandığı okulda okumak bir ayrıcalıktır. Öğrenci merkezli bir üniversite olan Bilgi Üniversitesi eğitim kalitesi bakımından da defalarca uluslararası alanda ödül almış bir okuldur.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir