İzmir Üniversitesi Ekşi, İzmir’in kurulmuş 6. Üniversitesidir. 2007 yılında Doğanata Grubu önderliğinde Doğanata Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulmuş olup 2008-2009 eğitim – öğretim yılından itibaren hizmet vermeye başlamıştır. İzmir Üniversitesi’nin toplam 6 fakültesi ve 2 meslek yüksek okulu bünyesinde mevcuttur. Üniversitenin 4 yıllık lisans eğitimlerinde hazırlık okumak mecburiydi. Hazırlığı geçmek için belli sınavlara tabii tutulan öğrenci yeterlilik seviyesini kanıtladıktan sonra lisans eğitimine başlamaya hak kazanırdı.

Temmuz 2016 tarihinde Olağanüstü Hal kapsamında alınan tedbirle üniversitenin kapatılması kararı alınmıştır. Bu gelişmenin öğrenciler üzerinde yarattığı etkiyi azaltmak amacıyla yine İzmir’de bulunan ve faaliyet gösteren İzmir Demokrasi Üniversitesi adında bir devlet üniversitesi kurulmuştur. Hala faaliyetine devam eden üniversitenin eğitim anlayışı oldukça hassastır.

Yükselen Üniversite İzmir Demokrasi Üniversitesi

İzmir Üniversitesi Ekşi kapandıktan sonra kurulan ve günümüzde hala faaliyet göstermeye devam eden İzmir Demokrasi Üniversitesi, ülkemizin ihtiyaç duyduğu donanımlı, yaratıcı ve eleştiren düşünen, alanına hakim bireyler yetiştirme amacına sahip üniversitedir. Bilim, eğitim ve öğretim alanlarındaki üretimini devam ettirecek ve içindeki ışığı sönmeyecek bireyleri her zaman destekler. Bilim, sanat ve kültürün toplumda yer edinmesini sağlayarak yaygınlık kazanmasında öncülük etmek en temel amacıdır.

Kuruluşundan itibaren kat ettiği bu yolda İzmir’in yükselen değeri konumundadır. Sağlam temeller üzerine oturtulmuş üniversitenin yürüdüğü yolda köklü üniversite olmak hedeflerinden biridir.

Yeni Üniversite Yeni Hayat

İzmir Üniversitesi Ekşi yeni adıyla İzmir Demokrasi Üniversitesi, sadece lisans eğitimi vermekle kalmayı aynı zamanda yüksek lisans eğitim programı da öğrencilere sunmaktadır. Lisans hayatı bittikten sonra bölümünde uzman olmak isteyen ya da kariyer hayatını akademide geçirmek isteyen bireyler tercih edebilirler. Aynı zamanda uluslararası bir üniversite olma yolunda ilerleyen İzmir Demokrasi Üniversitesi, öğrencilerine Erasmus imkanı sağlayarak yurtdışında eğitim almaları için de özveri ile çalışmaktadır. Her yıl onlarca birey öğrenci değişim programı ile yurtdışında eğitim alarak hem kariyer bağlamında hem de kişisel gelişim anlamında kendilerini geliştirme imkanı bulmaktadırlar. Ayrıca üniversiteye de yurtdışından oldukça fazla öğrenci gelmektedir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir