Dicle Üniversitesi Ekşi, evrensel değerleri temeline alarak eğitim, öğretim, araştırma faaliyetlerine her anlamda yetkin ve tam donanımlı, yaratıcı, girişimci, sorumluluk sahibi ve üstün nitelikli bireyler yetiştirmeyi, topluma ve çevreye saygılı , bilimsel ve kültürel alanda öğrenmeye istekli ve çalışmalar yapmak isteyen bireyleri yetiştirmeyi üniversite kendisine görev bilmiştir. Dicle Üniversitesi Ekşi, en büyük amacı ulusal ve uluslararası bağlamda saygın ve öncü bir üniversite olmaktır. Kendini her zaman bu merkezde tutarak geliştiren ve öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarına göre aksiyon alan üniversitenin eğitim programı oldukça geniş kapsamlıdır.

Dicle Üniversitesi Hakkında Bilgi

Diyarbakır’ın kalbi olan Dicle Üniversitesi Ekşi, bilgiyi üretme, kullanma, yerel ve global çapta insanlığın hizmetine sunmayı görev edinen üniversite, geçen zaman içerisinde sadece yerele hizmet etmekle kalmamış aksine uluslararası alanda gösterdiği başarılarla gücüne güç katmıştır. Dicle Üniversitesi Ekşi bünyesinde öğrencilerin ve akademisyenlerin ihtiyaç duyduğu tüm olanaklar mevcuttur. Üniversite modern yapıya sahip, 15 fakülte, teknik donanımlı 12 meslek yüksel okulu, 4 yüksek okul, 1 konservatuar, 4 enstitü, 30 uygulama ve araştırma merkezi, araştırma hastanesi, onkoloji ve çocuk hastaneleri, Ortadoğu’nun en büyük kalp hastanesi olmakla beraber bilimsel ve akademik anlamda uluslararası bir üniversite olmuştur. Ayrıca üniversite bünyesine dahil olan öğrencilerin konaklama ihtiyaçları için de yurtlar bulunmaktadır.

Dicle Üniversitesi Eğitim ve Kalitede Zirveye Ulaşıyor

Uluslararası seviyede kabul gören eğitim ve araştırma faaliyetlerini gerçekleştirmeyi ve günden güne arttırmayı hedef belirlemiş olan Dicle Üniversitesi Ekşi deneyim sahibi olmuş akademi personellerini bünyesinde barındırmaktadır. Eğitim ve öğretim bağlamında öğrencilerin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayan, sürekli iyileştirme ve memnun etme politikasını belirleyen üniversite, kurumsal kalite bilincini yaşatmaya çalışır. Üniversitenin eğitim programları dışında aynı zamanda çok çeşitli kültürel etkinlikleri de bünyesine dahil ederek öğrencilerin eğlenceli vakit geçirmesine oldukça önem verir. Genç ruhun nabzını dinamik tutan Dicle Üniversitesi kampüsünde köşe başı bir etkinlik veya bir grup bulmanız mümkün olur. Ayrıca Erasmus öğrenci değişim programı da vardır. Böylece okula sürekli olarak yabancı uyruklu öğrenci akışı sağlanarak okulun çok uluslu bir yapıya dönüşmesini sağlamışlardır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir