Mevlana Üniversitesi Ekşi Gevher Sultan Eğitim Araştırma Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından kurulmuş ve işlemleri yürütülmüş olup 2009 yılında kuruldu, 2011 yılında Konya ilinin Selçuklu ilçesinde eğitim ve öğretim hayatına başlamıştır. Üniversitenin modern eğitim binaları, eğitim hastanesi ve çeşitli sosyal ve sportif aktivite mekanları bulunmakta. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere bünyesinde eğitim vermekte. Birçok farklı ülkedeki üniversitelerle iş birliği yapmakta ve değişim programları imzalayarak eğitim hayatına akredite etmiştir.

Mevlana Üniversitesi Ekşi kampüs olarak geniş bir alana sahip olması ve merkezi konum itibariyle Konya’nın tam öğrenci merkezinde yer alması öğrenciler için oldukça avantajlıdır. Öğrenci merkezli olan üniversite, tüm öğrencilerin ortak ihtiyaç ve isteklerine göre bünyesine aktive ettiği programlar ile bilinmektedir. Öğrencinin eğitimden tam verim alabilmesi için oldukça emek harcar.

Üniversitenin Eğitim Birimleri:

Fakülteler

Yüksekokullar

Enstitüler

Araştırma Merkezleri

Eğitim dilleri Türkçe – İngilizce olan Mevlana Üniversitesi Ekşi yabancı dile ekstra önem veren bir üniversitedir. Yurtdışından çok sayıda öğrencinin eğitim için geldiği üniversite bir nevi çok uluslu yapıya sahip olmuştur. Aynı oranda Erasmus ve Mevlana gibi öğrenci değişim programlarının varlığı ile her yıl çok sayıda öğrenci Avrupa’da eğitim alma hakkına sahiptir. Üniversitenin öğrencilerini bu bağlamda desteklediği ve yurtdışında eğitim almaları ya da staj yapmaları için birçok programı bünyesine dahil ettiği de önemli bir gerçektir.

Üniversite Hakkında Genel Bilgiler

Mevlana Üniversitesi Ekşi çok kaliteli eğitim öğretim üyelerine sahip olan bir üniversitedir. Fakat 2016 yılında yaşanan OHAL durumundan kaynaklı kalıcı olarak kapatılmıştır. Birçok öğrenci mağdur edilmemek adına Konya’daki Selçuk Üniversitesi, Karatay Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi’ne yerleştirilmiştir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir