Dil okulları yurtdışı hakkında merak edilenleri cevaplamak için buradayız. Birçok yerde bilgi kirliliğine rastlamış olabilirsiniz. Ama yine de detaylı bilgileri ilgili yurtdışı eğitim danışmanlıklarını arayıp bilgi almayı unutmayınız. Her gencin hayalidir yurtdışına çıkmak yurtdışında üniversite okumak ve yurtdışında staj yapabilme imkanı bulmak. Peki bunları nasıl yapacaklar. Dil okulları yurtdışı onlara bir yol gösteren lazım değil midir? İşte bu noktada Türkiye’de sadece bunun için çalışan yurtdışı eğitim danışmanlığı adı altında şirketler vardır ve onlardan yardımlar alabilirsiniz.

Avustralya ve Kanada hakkında eğitimleri hakkında Dil okulları yurtdışı içinAvustralya, 2 yıllık master eğitimi alan öğrencilere sonrasında 2 yıl çalışma izni veriyor. Dünya gazetesinin haberine göre Avustralya’da öğrenciler part-time çalışma hakkında sahip. Türkiye, “work and study” ülkelerinden birisi olan Avustralya, IELTS şartını yerine getiren öğrencilere eğitim aldığı süreye bağlı olarak çalışma izni veriyor. Kanada’da öğrenciler herhangi bir devlet okulunda 1 yıl eğitim aldıktan sonra 1 yıl; 2 ve üzeri eğitim aldıktan sonra ise 3 yıl çalışma iznine sahip oluyorlar. Kanada’da dil eğitimi alan öğrenciler dışındaki bütün öğrenciler okurken, part-time çalışma hakkına sahipler. Kolej eğitimi alan öğrenciler ise Co-op adlı sistemle eğitimlerine staj ile devam ediyor ve bu program kapsamında öğrencilerin yüzde 90’ından fazlası işe yerleştirme programı kariyerlerine Kanada’da devam edebiliyor. Ayrıca kolej eğitimi alanlar üniversitelere yatay geçiş yapma hakkında sahip.

İngilizcenin hayatımızdaki yeri ve önemi
İngilizce bilgiye erişeceğin kapıları açar, ufkunu genişletir. Yeni insanlar tanımana yardımcı olur. Ayrıca farklı bir ülkeye gittiğinde oranın ana dili İngilizce olmasa bile mutlaka İngilizce konuşan birileri olacaktır ve iletişim kurabileceksindir. Almanca, İtalyanca, Çince gibi dilleri bilmen zorunlu değildir. İngilizce biliyorsan her kültürden insan ile rahatça iletişim kurabilirsin. Ne kadar dil bilirsen o kadar örgürsün.. Dil okulları yurtdışı  sayesinde öğrenciler kendi ülkelerinde yabancı bir dili öğrenmeye çalıştıklarında pratik yapmak ile ilgili problemlerle karşılaşırken, öğrenmek istediklerin dilin aktif kullanıldığı bir ülkede ve dünyanın farklı yerlerinden gelen diğer öğrencilerle iletişim halinde olduklarında o yabancı dili daha fazla özümsemektedirler. Bu sayede öğrenciler öğrenmek istedikleri dili her şeyiyle gördüklerinde hem unutulmaz bir deneyim hem de kalıcı bir eğitim fırsatını bir arada yakalamış olurlar.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir