Uluslararası Balkan Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinde eğitim almak için dis.ibu.edu.tr adresine tıklayarak istediğiniz bilgilere ulaşabilir ve aynı zamanda bölümle alakalı öğrenmeniz gereken her şeyi rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Tıp fakültesi içerisinde yer alan bölüm ile ilgili ağız, diş ve çene ile ilgili en detaylı eğitimi veren Uluslararası Balkan Üniversitesi 5 yıl lisans eğitimi vermektedir. Lisans senesinin son yılında en kaliteli hastanelerde öğrencilerin staj yapmasına olanak tanıyan üniversite, meslek hayatına tam donanımlı hazır bir şekilde öğrencilerini yetiştirmektedir.

Diş hekimliğinin mesleki geçerliliği oldukça yüksek ve iş bulma olanağı oldukça fazla olan bir meslek dalıdır. Bu bölümden mezun olan öğrenciler genel itibar ile işsiz kalma korkusu yaşamayacaklardır.

dis.ibu.edu.tr puan ve sınav şartı olmadan lise diploması ile okul kaydı yaptırarak lisans hayatına başlama imkanına sahip olan öğrenciler, Türkiye veya Avrupa’da zorlu eğitim şartlarına tabi tutulmadan istedikleri bölümde okuyabilirler. Meslek seçiminin tamamen ÖSYM puanına dayandırılmadığı bu okulda özel öğrenci statüsü ile giriş yapabilir, öğrenci tercihen burslu okumak isterse üniversitenin %100 burs imkanlarından da yararlanabilir. Her zaman öğrenci merkezli olan üniversitenin en temel amacı bireylerin kendilerini iyi hazırlayarak kariyer hayatlarına başlamaları ve istediği mesleği seçerek hayat boyu taşıyacakları ünvanı severek ve gururla taşırlar. Ayrıca Uluslararası Balkan Üniversitesinden aldıkları diploma hem Türkiye için hem de Avrupa için geçerliliği olması öğrenci için çok büyük bir avantajdır. Hangi ülkeye giderse gitsin diploması tanınır olacağı için sıkıntı yaşamadan meslek hayatına devam edebilecektir.

Diş Hekimliği Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

dis.ibu.edu.tr sitesinde bu konu ile ilgili birçok bilgi bulabilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse Diş Hekimliği eğitimi lisans artı staj olmalıdır. Uluslararası Balkan Üniversitesi de tam olarak böyle yapmaktadır. Çok kaliteli ve birçok yerde hem eğitim almış hem de eğitim vermis hocaları ile ders işleyerek kaliteli bir lisans eğitimi aldıktan sonra Makedonya’nın en iyi hastanelerine stajyer olarak yerleştirilen öğrenciler çok kaliteli bir staj programından geçerler. Hem zorlu bir dönem hem de mesleğe ilk atılan adımlar ile öğrenci orada özgüven ve tecrübe kazanır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir