Ibu Obs öğrenci bilgi sistemidir. Bu sisteme giriş yapabilmeniz için tek şart Uluslararası Balkan Üniversitesine kayıtlı ve aktif öğrenci olmanızdır. Öğrenciler arasında otomasyon diye adlandırılan bu sistem, öğrenci ve öğretmen arasında en sık kullanılan ve iletişim aracı olan bir sistemdir. Üniversite ile alakalı tüm bilgiler bu sistemde yüklüdür. Öğrenci, kendisi ve okulla alakalı tüm gelişmeleri buradan takip ederek akademi hayatını bu bağlamda planlayabilir. Bireyler arasında etkileşimin aktif yapıda olduğu merkez görevini de görür.

Ibu Obs ile öğrenci üniversiteye kayıt yaptırdığı andan itibaren bilgileri sisteme yüklenmeye başlanır ve profil oluşturulur. Her öğrencinin kendisine özel profili ve giriş şifreleri vardır. Bu öğrenci giriş sisteminin kurulmasının temel mantığı öğrenci ile okul ilişkisinin dinamik olması ve öğrenci ile eğitmen arasındaki bağlantının kopuk olmamasıdır.

Ibu Obs Nasıl Giriş Yapılır?

Üniversiteye kayıt olduktan sonra Ibu Obs giriş yapabilmeniz için size bir şifre tanımlanacaktır. Üniversite bünyesi dahilindeki her öğrenciye özel olarak okul numarası verilir. Tek kullanımlık şifreyi de öğrenci işlerinden aldıktan sonra giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra size özel şifre belirleyebilirsiniz. Ola ki şifreyi kaybettiniz veya unuttunuz, şifremi unuttum sekmesinden yeni şifre alabilir ya da fakültenizin öğrenci işleri biriminden yeni şifre talep edebilirsiniz. Öğrenci üniversiteden mezun olsa bile kaydı silinmez ve ömür boyu arşivde yer alır.

Ibu Obs Sisteminin Kullanış Amacı Nedir?

Öğrencinin eğitim hayatı boyunca aktif olarak kullanacağı sistemin kullanış amacı eğitim programı, ders takibi, ders kredileri, değişim programları hakkında bilgi, tez takibinin yapılması, ders kayıtları ve ders içerikleri incelemesi, hangi akademi hocasının hangi derse gireceği, ders içeriğinde neler işleneceği, uygulama dersleri ve transkript vb. bilgilere ulaşarak öğrenciyi birçok noktada hem zamandan hem de farklı noktalara koşturmacadan kurtarır. Otomasyon sayesinde öğrencinin bürokratik olarak yapacağı tüm işlemleri öğrenci bilgi sisteminden rahatlıkla halledebilir ve koşturmaca içinde kalmadan online sistem üzerinden rahatlıkla hallederek okul içerisinde karmaşıklığı önlenir. Ayrıca öğrenciliğin ilk yılı oldukça zor geçer. Bu zorluğu minimalize ederek öğrencinin kısa sürede adapte olmasını sağlamak için yapılmıştır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir