Aibu Obs öğrenci bilgi sistemidir. Bu sisteme giriş yapabilmeniz için Uluslararası Balkan Üniversitesine kayıtlı ve aktif öğrenci olmak zorundasınız. Aksi takdirde sisteme herhangi bir noktadan giriş yapamazsınız. Otomasyon diye de öğrenciler arasında bilinen bu sistem öğrenci ve akademisyenin en sık kullandığı ve üniversite ile alakalı tüm bilgilerin burada yüklü olduğu bir sistemdir. Bütün gelişmeleri burada takip ederek akademi planlarını buna göre planlayan öğrenciler ve akademisyenler için aynı zamanda etkileşimli aktif yapıda iletişim merkezi görevini de görmektedir.

Aibu Obs öğrenci okula kaydını yaptığı andan itibaren sisteme bilgileri yüklenmeye başlayarak profili oluşturulur. Her öğrencinin kendine özel profili vardır. Bu öğrenci giriş sisteminin kurulmasının temel mantığı öğrenci ile okul ilişkisinin dinamik olması ve öğrenci ile eğitmen arasındaki bağlantının kopuk olmamasıdır.

Aibu Obs amacı nedir?

Aibu Obs giriş yapabilmek için okul kaydı olması gerekmektedir. Üniversitedeki her öğrenciye özel okul numarası verilir. Bu okul numarası ve ilk etapta verilen tek kullanımlık şifre ile giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra şifreyi kendiniz belirleyebilirsiniz. Şifreyi kaybetme veya unutma durumunda şifremi unuttum sekmesinden şifrenizi tazeleyebilir veya okulun öğrenci işlerine giderek yeni bir şifre talep edebilirsiniz.

Öğrenci bilgi sisteminin amacı ise web sistemli program olan, ara yüzü hiç bilmeyen bir öğrenci için özellikle ilk sınıflar için kullanım kolaylığına sahip öğrencinin akademik hayatı boyunca okulla alakalı tüm bilgilerinin orada kayıtlı olmasıdır. Öğrenci mezun olsa bile otomasyondan silinmez ve ömür boyu üniversite arşivlerinde yer alır. Otomasyon sayesinde öğrencinin bürokratik olarak yapacağı tüm işlemleri öğrenci bilgi sisteminden rahatlıkla halledebilir ve koşturmaca içinde kalmadan online sistem üzerinden rahatlıkla hallederek okul içerisinde karmaşıklığı önlenir. Bu sistemin içeriğinde eğitim programı, ders takibi, ders kredileri, değişim programları hakkında bilgi, tez takibinin yapılması, ders kayıtları ve ders içerikleri incelemesi, hangi akademi hocasının hangi derse gireceği, ders içeriğinde neler işleneceği, uygulama dersleri ve transkript vb. bilgilere ulaşarak öğrenciyi birçok noktada hem zamandan hem de farklı noktalara koşturmacadan kurtarır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir