Ibu Öğrenci dinamik alt yapısı sayesinde öğrencilerin hatasız ve sorunsuz işlem takibi yapmasını sağlar. Üniversite içinde etkileşim halinde olduğu öğrenci, yönetim kurulu, akademisyen ve yönetim kurulunu kapsayan entegrasyon sağlama amaçlı yapılmış öğrenci sistemipratik ve kullanım kolaylığına sahiptir.

Öğrencinin resmi olarak kaydolduğu üniversite her öğrenciye okul numarası ve şifre verir. Öğrenci talebi doğrultusunda sisteme giriş yaptıktan sonra değiştirebilir. Okul ile alakalı bütün gelişimleri oradan takip edebilir. Bu sistem sayesinde öğrenci ve eğitmen arasındaki etkileşim dinamik tutularak iletişimlerinin aktif kalması amaçlanmıştır. Öğrencinin tüm bilgi veri tabanının sistemde yüklü olması okul hayatı boyunca bürokratik işlemlerle uğraşmadan online üzerinden işlem yapabilir.

Bologna süreçleriyle tam uyum içinde entegre olan sistem, öğrencinin akademik hayatı boyunca tüm bilgilere ulaşmasını sağlar. Okuldan mezun olsa da transkript bilgileri sistemde kayıtlı olarak kalacaktır. Bireyin herhangi bir ihtiyacı doğrultusunda öğrenci sistemine giriş yaparak gerekli bilgilere ulaşabilir.

Ibu Öğrenci Nasıl Kullanılır?

Ibu Öğrenci numarası ve ilk verilen tek kullanımlık şifre ile otomasyona giriş yaparak ilk önce bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmesi gerekmektedir. Bu bilgiler doğru olduktan sonra okulun verdiği izin ile şifre değişikliği yapabilir kendisine özel bir şifre belirleyerek akademi hayatı boyunca otomasyona kendi şifresi ile giriş yapar. Öğrencinin şifre unutması durumunda online olarak veya öğrenci işlerinden şifre sıfırlama yaparak yeniden şifre belirleyebilir. Üniversitemizin hazırlık bölümü dahil olmak üzere eğitim alan tüm öğrenciler bu sistemi kullanmaya hakkı vardır.

Ibu Öğrenci Hangi Amaç için Kullanılır?

Akademi üyeleri ders, ders hakkında duyurum ve öğrencinin aldığı notlar ile alakalı tüm bilgileri sisteme yükler. Öğrenci sistem ara yüzünü kullanarak bu bilgilerle ders kaydı yapabilir, seçmeli derslerini seçebilir ders takvimine, sınav ve proje notlarına, son yıl genel not ortalamasına, ders ile alakalı gelişmelerine, transkript belgesine, harç durumuna, bölüm ve hoca bilgilerine ve hangi derse hangi öğretim üyesi gireceğine ulaşabilir. Özellikle okula yeni kayıt olmuş öğrencilerin adaptasyon sürecinde bu tarz bilgiler öğrenciye kolaylık ve rahatlık sağlamaktadır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir