itü misafir öğrenci olmanız için üniversitemizin belirlediği kontenjan kapsamında misafir öğrenci olabilirsiniz. Misafir öğrenciler bir akademik yarı yıl süresi boyunda gelen ve bir derece programına kayır olmadan öğrenim gören öğrencilerdir. Misafir öğrenci programına dahil olmak için bir üniversiteye kayıtlı olmanız gerekir.

itü misafir öğrenci olmak için web adresimizden ders programlarını ve ders tanımlarını okuyarak, hangi dersleri seçeceklerine karar verebilirler. İstanbul Teknik Üniversitesi’ nde ki derslerin büyük bir çoğunluğu dönemlik derslerden oluşmaktadır. Güz dönemi derslerinin Bahar döneminde, Bahar dönemi derslerinin ise Güz dönemi süresinde alınması mümkün değildir.

Derslerin uluslararası öğrencilere önerilip önerilmediğini Ders Tanımları bölümünden kontrol edebilirsiniz. İstanbul Teknik Üniversitesi gibi köklü ve başarılı bir üniversitede misafir olmak kampüs ve öğrencileri ile aynı ortamı paylaşabilirsiniz. Türkiye’ nin en iyi üniversitesinde eğitim görmek için web adresimizden öğrenci olma şartlarını yerine getirerek aramıza katılabilirsiniz.

İstanbul Teknik Üniversitesi Misafir Öğrenci Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Öğrencinin, öğrenim gördüğü üniversiteden itü misafir öğrenci olmak için yapmış olduğu başvurunun kabul edildiğini ve alacağı derslerin kendi okuduğu üniversitesinde sayılacağını belirten bir mektup getirmesi gerekmektedir. Ayrıca öğrencinin, başvuru süresinde talep edilen evraklara ek olarak itü misafir öğrenci olarak öğrenim görmek istediğini ve hangi dersleri, derslerin kodları ile birlikte belirten bir dilekçe yazması gerekir.

İstanbul Teknik Üniversitesi’ nde alacağınız dersleri başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra transkriptinizi alabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise misafir öğrencimizin öğrenim gördüğü üniversitede kredi transferi konusunda bir sorun yaşamaması için yapılan ders tercihlerinin iki üniversite tarafından koordineli olarak yürütülmesidir.

İstanbul Teknik Üniversitesi Misafir Öğrenci Başvuru Tarihleri

Misafir öğrenci olmak için belirli bir başvuru süresi yoktur. Ancak vize gerektiren durumlar söz konusu olduğunda dönem başlamadan en az 1 ay önce başvurunun yapılmış olması ve kabul kararının sonuçlanmış olması gerekir. Değerlendirme fakülte yönetim kurulu tarafından yapılmaktadır. Sonuç açıklanma tarihi başvuru yaptığınız tarihe göre değişkenlik gösterir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir