İstanbul üniversitesi misafir öğrenci olabilmeniz için belirli bir kontenjan kapsamı içinde üniversitemizde misafir öğrenci olabilirsiniz. Misafir öğrenciler bir akademik yarı yıl süresince gelen ve bir derece programına kayıt olmadan öğrenim gören öğrencilerdir. Misafir öğrenci programına kayıt olabilmek için bir üniversiteye kayıtlı olmak gerekir.

İstanbul Üniversitesi misafir öğrenci olmak için web sitemizden ders programlarını ve ders tanımlarını okuyabilir, hangi dersleri seçeceğinize karar verebilirsiniz. İstanbul Üniversitesi’ndeki derslerin çoğunluğu dönemlik derslerden oluşmaktadır. Güz dönemindeki derslerin Bahar döneminde, Bahar dönemi derslerinin ise Güz döneminde alınması mümkün değildir.

Derslerin uluslararası öğrencilere önerilip önerilmediğini ise Ders Tanımları bölümünden kontrol edebilirsiniz. İstanbul Üniversitesi gibi köklü ve başarılı bir üniversitede misafir öğrenci olmak ve içinde adeta tarih barındıran dersliklerinde eğitim görmek sizin için adeta bir fırsattır. Türkiye’nin en iyi üniversitesinde eğitim görmek için web adresimizden misafir öğrenci olma şartlarını yerine getirerek ailemize katılabilirsiniz.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler:

Öğrencinin, öğrenim gördüğü üniversiteden İstanbul üniversitesine misafir öğrenci olmak için yaptığı başvurunun kabul edildiğini ve alacağı derslerin kendi üniversitesinde sayılacağını belirten bir mektup getirmesi gerekir. Ayrıca öğrencinin, başvuru süresinde istenen evraklara ek olarak İstanbul Üniversitesinde misafir öğrenci olarak öğrenim görmek istediğini ve hangi dersleri, derslerin kodları ile birlikte belirten bir dilekçe yazması gerekmektedir.

İstanbul Üniversitesi’nde alacağınız dersleri, başarı ile tamamladıktan sonra transkriptinizi alabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, derslerin misafir öğrencimizin öğrenim gördüğü üniversitede kredi transferi konusunda bir sorun yaşamaması için yapılan ders seçimlerinin iki üniversite tarafından koordineli bir şekilde yürütülmesidir.

İstanbul Üniversitesi Misafir Öğrenci Başvuru Tarihleri

Belirli bir başvuru süresi yoktur. Fakat vize gerektiren durumlar söz konusu olduğunda dönem başlamadan en az 1 ay önce başvurunun yapılması ve kabul kararının çıkmış olması gerekir. Değerlendirme ise fakülte yönetim kurulu tarafından yapılmaktadır. Sonuç açıklanma tarihi ise öğrencinin İstanbul Üniversitesi’nde misafir öğrenci olmak istediğini belirttiği tarihe göre değişkenlik göstermektedir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir