İtü Yurt Burs Ofisi İletişim, il dışından üniversiteye okumak için gelen öğrencileri rahat ettirmek ve evinden uzaklaşma hissiyatını yaşatmadan, huzurlu ve çağdaş bir ortam sunarak konforlu alanda kalması amaçlanmıştır. Yurtların yüksek standartlı olması öğrencinin barınması için oldukça rahat ve elverişli bir ortamdır.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Türkiye’nin sayılı seçkin üniversitelerinden biridir. Türkiye’nin dört bir yanından eğitim almak için gelen öğrenciler genel olarak ilk etapta yurt arayışına girerler. Şehir yabancı, okulun yapısını tanımıyorlar ve arkadaşları yokken yurt ortamına girdikleri zaman bir sürü yeni kişiyle tanışmaları her açıdan oryantasyon süreçlerine olumlu etkisi fazla olur. İtü Yurt Burs Ofisi İletişim 4.706 kişilik yatak kapasitesi ile Ayazağa, Gümüşsuyu ve Tuzla kampüsleri içerisinde hizmet sunmaktadır. Öğrenci odaları süit, tek, iki ve üç kişilik yataklardan oluşmaktadır. Odalar ve genel kullanım alanları tamamen modern eşyalarla donatılmış olup odalarda telefon ve internet bağlantısı kesintisiz olarak verilebilmektedir. Her binada televizyon odaları, etüt salonları ve ortak kullanıma açık oturma mekânları bulunmaktadır. Öğrencilerin kullanabilecekleri mutfak, çamaşır yıkama ve ütü odaları mevcuttur. 24 saat sıcak su, içmek için kaynak suyu, güvenlik ve temizlik hizmeti sağlanmaktadır.

Neden İtü Yurt Tercih Etmeliyim?

Üniversitenin sosyo – kültürel ortamların oluşturulması ve geliştirilmesi hedefi ile çıktığı bu yolda yerleşkelerin özellik ve ihtiyaçlarına göre yurtları da aynı şekilde tasarlamışlardır. Öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarının göz önünde bulundurulması en hassas noktadır. Onların sağlıklı koşullarda konfor içinde barınmaları üniversitenin en önem verdiği konudur. Ayrıca öğrencilere burs olanakları tanıyan İtü Yurt Burs Ofisi İletişim numarası ile bilgi alabilirsiniz.

Öğrencilerin eğitim sürecinde temel ihtiyaç ve hakları olan nitelikli barınma ortamlarını sağlamayı üniversite görev bilmiştir. Bu nedenle yurtların yaşam koşullarını iyileştirerek, kişisel gelişimlerini kısıtlamadan katkı bulunmak amacı ile yurt ve burs imkanlarında sürekli iyileştirme politikası güdülür.

İtü Bursu Nedir?

İtü Yurt Burs Ofisi İletişim, yurt burslarından yararlanmak için portal.itu.edu.tr adresindeki Öğrenci menüsünden Burs İşlemleri sekmesini kullanarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yurt Bursu: öğrencilerin üniversite yurtlarında ücretsiz veya indirimli kalabilmeleri için verilen burstur. Bu bursun koşulu ise öğrencinin üniversiteye giriş başarısına dayalı veya akademik başarıya dayalı ücretsiz kalma hakkı olarak iki şekilde verilmektedir.

İTÜ BURSLAR VE YURTLAR OFİSİ

Yurt İşlemleri
Telefon: 0 (212) 285 70 58
E-Posta: [email protected]

Burs İşlemleri 
Telefon: 0 (212) 285 71 30
E-Posta: [email protected]

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir