İstanbul Kültür Üniversitesi Ekşi 1997 yılında kurulmuş vakıf üniversitesidir. İstanbul Kültür Üniversitesi, Kültür Koleji Eğitim Vakfı (KEV) tarafından sağlanan destek ile kurulmuştur. Üniversitenin ana eğitim amacı kaliteden ödün vermeden öğrencilerin verimli eğitim almalarını sağlamak. Üniversite, Ataköy, Şirinevler, İncirli ve Basın Ekspres Yerleşkesi olarak 4 kampüste faaliyet göstermektedir. 2019 – 2020 yılı eğitim ve öğretim gören öğrenci sayısı toplam 17242’dir.

İstanbul Kültür Üniversitesi Ekşi misyonu ve vizyonu doğrultusunda öğrencinin eğitim hayatı boyunca aktif olarak yapılan projelerde yer almasını sağlamak. Bunun en temel amacı üniversite bittikten sonra sadece teori anlamında donanıma sahip olmasın, pratikte de birçok durumu takip edip analiz etme yeteneği kazansın. Ders içeriği gereği ödevler, projeler ve sunumlar ve ilgili sempozyum ve kongre vb. yerlerde görev alarak, danışman ile birlikte mezuniyet projesi yürütmek gibi faaliyetlerde de bulunmak öğrenciden yapılması istenen davranışlardır. Üniversitenin öğrenciye sunduğu, teknik geziler, kariyer günleri, seminerler, kültür sanat olayları gibi platformlarda da öğrencinin aktif görev almasını sağlayarak gelecekte kariyer hayatlarında CV eklenecek önemli detayları da atlamamaktadır.

İstanbul Kültür Üniversitesi’nde Yaşam

Sadece harika bir diploma için değil harika bir üniversite yaşamı istiyorsanız İstanbul Kültür Üniversitesi Ekşi tam sizin için! Burada spor, sanat, müzik, eğlence, kütüphane, bilgiler her şey var! Siz ne istediğinize karar verin İstanbul Kültür Üniversitesi sizin için onu gerçekleştirsin. Hayallerinizin tamamını üniversite hayatında gerçekleştirebilir ve geleceğinize yön verecek en büyük adımı burada atabilirsiniz.

İstanbul Kültür Üniversitesi Diploması

İstanbul Kültür Üniversitesi Ekşi; öğrencilerin akademi hayatları boyunca dünyaya açılmalarını ve sınırlarını aşmalarına yardımcı olmak için Erasmus değişim programını üniversite bünyesine dahil edildi. İstanbul Kültür Üniversitesi’nin 27 Avrupa Birliği ülkesinde ve İsviçre’de geçerli olan diploması vardır. Yurtdışına gittiğinizde herhangi bir sorunla karşılaşmadan eğitim hayatını sürdürebilirsiniz. Ayrıca Avrupa Kredi Transfer Sistemi (ECTS) ile uyumludur. Artı olarak öğrencilerin hem kariyer hayatlarında kolaylık sağlayacak hem de yurtdışında geçerli olacak Diploma Eki verilecektir. İKÜ öğrencileri için her şeyi düşünüp yürürlüğe koyması ile kaliteden asla ödün vermeden eğitim sektöründe faaliyetine devam etmekte.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir