Makedonya Devlet Üniversiteleri hayatınızda yeni dönüşümler yaratacak yeniliklere imza atıyor. Makedonya’da okumak için zorlu eğitim şartlarına ayak uydurmanıza gerek yok. Sınavsız, puansız hatta sadece lise diploması ile kayıt yaptırarak istediğiniz bölüme yerleşebilir ve üniversite hayatına başlangıç yapabilirsiniz.

Makedonya Devlet Üniversiteleri dünyanın marka üniversiteleri ile yarışacak noktasında kaliteli eğitime sahiptir. Öğrencinin nabzını tutan ve tamamen kaliteli ve tam donanımlı bireyler yetiştirmeyi amaçlayan üniversitelerde eğitim alan öğrenciler kariyer hayatına birçok rakibinden bir adım önde başlar. Bunun en birinci sebebi ise uluslararası alanda deneyim sahibi olmuş akademik kadrodan eğitim almalarıdır. Dünya görüşüne sahip, vizyonlu, kariyer hayatında birçok noktada farklılaşmış ve eğitim hayatlarında birçok yeniliğe imza atmış eğitmenlerin derslerine girmek genç bireyler için hayata başlangıçta çok önemlidir.

Makedonya Devlet Üniversitelerinde Öğrenci Olmak

Makedonya Devlet Üniversiteleri hem sınavsız hem puansız sadece lise diploması ile kayıt alan kaliteli üniversitelerdir. Birçok vakıf üniversitesine göre masrafsız olan üniversiteler ayrıca öğrenciler için burs kapıları da açmaktadır. %100’e varan burs imkanları ile öğrenciler yurtdışında maddi olarak zorlanmadan eğitim hayatlarına devam edebilirler. Devlet üniversitelerinde genel olarak eğitim dili İngilizcedir. Ayrıca Türkçe, Makedonca ve Arnavutça dillerinde de eğitim seçenekleriniz mevcuttur. İlk olarak dil sınavına girerek İngilizce yeterli puanı almanız durumunda hazırlık sınıfını okumadan direkt olarak lisans hayatınıza başlayabilirsiniz.

İyi bir üniversitede okumak, kaliteli eğitmenlerden eğitim almak ve hem de Avrupa eğitim standartlarına uygun bir eğitim almak istiyorsanız tercihinizi Makedonya Devlet Üniversitelerinden yana kullanabilirsiniz. Artı olarak ÖSYM kılavuzunda yer alması ve hem Türkiye hem de Avrupa Birliği tarafından tanınırlığı olması öğrencilere büyük avantaj sağlar. Böylece gittikleri ülkede sıkıntı çekmeden eğitim gördüğü okulu tanıtabilir ve çalışma hayatına başlayabilir. Çok uluslu yapıya sahip olan devlet üniversitelerinde çok sayıda yabancı uyruklu arkadaşınız olabilir ve hem dilinizi geliştirirken hem de farklı kültürleri tanıma imkanına sahip olabilirsiniz. Devlet üniversitelerinin Mevlana ve Erasmus gibi öğrenci değişim programları mevcut olup farklı bir ülkede eğitim alma şansı yaratabilirsiniz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir