Lise diplomanız ile mezun olduktan sonra yatkın oldugunuz her bölüme kayıt yapma şansı Makedonya Goce Delcev Üniversitesi için de geçerlidir.

Avrupa birligi standarlarında ögrenci mezun olduktan sonra yatkın olduğu bölüme kaydını yapmaktadır. Eğitim dili makedonca, türkçe ve ingilizcedir. Makedonca bilmeyen öğrenciler, eğitimine başlamadan önce bir yıl boyunca, makedonca hazırlık eğitimi alırlar.

Makedonya Goce Delcev Üniversitesi Sınıf Geçme Sistemi

Makedonya Goce Delcev Üniversitesi nde düzenli olarak bir dersin her hafta bulunan saatlik kısmına gidip düzenli olarak tam imza atması ile 10 puan kazanılıyor.

Makedonya Goce Delcev Üniversitesi’nde her derse ait olan alıştırma sınıf dersine gidilerek tam imza atılıp 10 puan da buradan kazanılıyor.

Her derste 10 puan üzerinden değerlendirilen dönem sonu sunulan bir seminer ödevi hazırlanıyor.

Sonuçta Makedonya Goce Delcev Üniversitesi nde okuyorsanız yukarıdaki sistemi hergün derse giderek ve kaliteli bir seminer hazırlayarak 30 krediyi topluyorsunuz ve toplamda 42 kredinizin olması kaidesiyle finale hak kazanıyorsunuz. Şimdi Makedonya Goce Delcev Üniversitesi’nde okudum ve “30 puanı  topladım, 42 nasıl yapacagım?”diyeceksiniz. Bunu açıklamak gerekirse;

Makedonyada üniversite okumak her gün derse giderek ve düzenli imza atarak ve seminer ödevini yaparak sizlere 30 puan kazandırır. Sonrasında 42 puana tamamlamak için 1 ve 2. vizelerinizden sadece 6’şar puan olarak toplamda 12 puan almanız yeterlidir. Yani (20 üzerinden olan) 1. vizeden 6 ve (20 üzerinden olan)  2. vizeden 6 kim olsa bizce  alabilir ve finallere hak kazanabilir.

20 Puan Üzerinden Vize Puanlama İçeriği

+ Soru başına 0,5 puan toplamda 10 soru test şeklinde 4 seçenekli toplam = 5 Puan
+ Her biri 1 puan olmak üzere boşluk doldurma olarak toplamda 5 soru = 5 Puan
+ 5 soru her biri 2 puan olarak toplam = 10 Puan

Final sistemimizde 5 dönem yani 5 kere bir dersden finale gitmeye hakkınız var.
Makedonya Goce Delcev Üniversitesi hiçbir şekilde yaz okulu ve büt saçmalığı olmayan bir sistem. Öğrenciyi yıldıran değil tam tersi eğitime kazandıran bir sistem.Toplamda her bir dersten bir yılda 5 final dönemi olmaktadır ve yıllar arasında sınırsızdır.
Okul yılın belirli döneminde final dönemleri açar ve öğrenci hazırsa kendi öğrenci panelinde bulunan final dönemine katıl butonuna tıklar ve finale gitmeye hak kazanır.
Örnek:
1.finalden kaybettiniz, 2. Final 2 ay sonra tekrar girebiliyorsunuz. 2. Finali oradada kaybettiniz, tekrar 3.ye giriyorsunuz tekrar kaybedip 4. ye girip tekrar kaybediyorsunuz ve Makedonya Goce Delcev üniversitesi nde 4. kez finalleri gecemezsen artık fakülte bir dur diyor sizlere.
“Acaba hoca ile öğrenci bir problem yaşıyor olabilir mi?” sorusuna cevap olarak 5. final döneminde seni 4 final döneminde sınava alan profesor ile değilde 4 kişilik bir heyet kurul önünde sınava tabi tutuyor yani fakülte burada öğrencinin her türlü sorununu çözüme kavuşturmuş bir eğitim politikası ile inanılmaz yardımlar ediyor.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit