Makedonya Türk Üniversitesi, Balkanların merkezinde yer alan ilk ve tek Türk üniversitedir. 2006 yılında Üsküp’te kurulan üniversite günümüzde hala aktif olarak kendini gün be gün geliştirerek faaliyet sürdürmeye devam etmektedir. Balkanlarda böyle bir Türk üniversitenin olması büyük gurur ve onur kaynağıdır. Eğitime yön veren, ışık tutan, çağdaş ve özgür zihniyetler yetiştiren ve geleceğin liderlerine ışık olan üniversite, Avrupa eğitim standartlarınla karşılaştırılmayacak kadar kaliteli ve dünya görüşüne sahiptir.

Makedonya Türk Üniversitesi’nde eğitim almak birçok anlamda bireylere avantaj sağlamaktadır. Eğitim ve teknoloji çağında olduğumuz bu günlerde global dünyada kaliteli bireyler olmak için iyi bir eğitim almamız şarttır. Özellikle yurtdışında alacağınız lisans eğitimi sizlere sadece eğitim alanında değil sosyo – kültürel anlamda da katkı sağlayacaktır. Farklı ülkelerden gelen öğrencilerle aynı amaç doğrultusunda beraber çalışmak ve bir araştırma konusuna birçok farklı açıdan bakmanızı sağlayacaktır. Kendi kültürünüz dışında farklı kültürlerden bakış açılarını daha net görecek ve analizlerinizde bu noktada daha derin bir optimizasyon sağlayacaksınız.

Makedonya Türk Üniversitesi YÖK denkliği olması da ikinci avantajdır. YÖK denkliğinin bulunduğu bir kurumda eğitim almak daha sonra gideceğiniz herhangi bir ülkede size kolaylık ve fayda sağlayacaktır.

Lisans eğitimi aldığınız ülkede, kendi bölümünüz ile size yakın olan şirketlerle temas kurabilir ve staj görme fırsatını yakalayabilirsiniz. Bu konuda oldukça hassas davranan Makedonya Türk Üniversitesi, her öğrenciyle bire bir ilgilenerek onların eğitim ve kariyer hayatlarına yön vererek hedefledikleri yolda sağlam adımlarla yürümelerini amaçlar.

Neden Makedonya Türk Üniversitesi’nde Lisans Eğitimi Alınır?

Farklı kültür, farklı dil, farklı ülke ve hayatınızda yepyeni bir heyecan. Sınavsız, koşulsuz istediğiniz bölüme yerleşme imkanı sunan üniversitede eğitim görmek istemez misiniz? Bireylerin kaliteli eğitim alması dışında %100 İngilizce eğitim görmeleri ve meslek dalında uzmanlaşma yolunda ilerleyerek sizi dinamik tutacak noktalar bulabilirsiniz. Uluslararası alanda eğitim ve deneyim sahibi olmuş eğitim kadromuz ile en kaliteli eğitimi alarak ufkunuzu genişletecek her eğitim programına dahil olma hakkına sahipsiniz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir