Rusya Federasyonu ülkesi Türk öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversiteleri bulundurur. Özellikle Rusya Türk Üniversitesi tercihinde bulunan öğrenciler mezun olduktan sonra işverenler tarafından en yüksek seviyede ayrıcalık görür. Rusya Üniversitesi eğitimi dünya geneli üniversite sıralamasında en iyiler arasında bulunur. Rusya üniversiteleri yüksek öğrenimi başta genel tıp olmak üzere mühendislik, tercümanlık gibi diğer bilimlerden yararlanabilirsiniz.

Rusça eğitim almak istemeyen öğrenciler Rusya Üniversitesi olan üniversitelerde genellikle genel tıp ve diş hekimliğinde ve özellikle yüksek lisans okuyan öğrencilere İngilizce eğitim sunmaktadır. Rusça bilmeyen ya da yeterince akademik düzeyde konuşamayan öğrenciler için bu güzel bir haberdir. İlerleyen iş hayatınızda ikinci bir dil size avantaj sağlayacak bir durumdur.

Rusya Türk Üniversitesi Fiyatları

Rusya Türk Üniversitesi ve Rusya’da bulunan diğer üniversiteler hükümetten yüksek miktarda finans yardımı almaktadır. Lisans ve yüksek lisans programları genellikle devlet üniversitelerinde bulunan uluslararası öğrenciler için oldukça uygundur. Yurt ücretleri aylık 15 ile 50 dolar arasında değişmektedir. Diğer Avrupa ülkeleriyle karşılaştırıldığında Rusya Türk Üniversitesi yurt fiyatları oldukça makul bir fiyattır.

Gıda, giyim, kültürel diğer etkinlikler ve Rusya Üniversitesi eğitim harcamaları diğer Avrupa ülkelerine daha uygundur. Rusya Üniversitesi okuyan tüm öğrenciler için bazı ayrıcalıklar da mevcuttur. Tiyatrolarda, opera salonlarında, sinemalarda, yüzme havuzlarında ve diğer bazı kurumlardan indirimli olarak faydalanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken öğrenci kartını göstermek, böylelikle tüm öğrenci indirimlerinden faydalanabilirsiniz.

Rusya Türk Üniversitesi’nde Bulunan Bölümler

Yaklaşık olarak 450 devlet onaylı üniversite bulunur. Bu üniversitelerde toplamda ortalama 17.500 lisans programı bulunmaktadır. Rusya Türk Üniversitesi hazırlık, lisans, yüksek lisans, doktora ve tüm olası akademik seviyelerde öğrenci programı sunmaktadır. Rusya Üniversitesi, çok çeşitli disiplinlerde bilim odaklı bölümlerde uygulamalı eğitime önem vermektedir. Ayrıca Rusya Türk Üniversitesi, birçok uygulamalı bölümü içerisinde barındırır.

Rusya Türk Üniversite’sinde Rusça eğitim gören öğrencilerin yaklaşık olarak yüzde 12’si Türk öğrenciler gibi yurtdışından gelmektedir. Dünyanın her yerinden farklı milletlerden öğrencilerle arkadaşlık kurabilir, kültürel birikiminizi arttırabilir ve farklı millet ve dillere de aşina olabilirsiniz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit