Makedonya’da ki Üniversiteler , özellikle Türk öğrenciler için eğitim hayatlarında fark attıracak seviyede kalitelidir. Makedonya tarihi ve coğrafi yapısı ile Türkiye’ye yakın bir ülke oluşundan kaynaklı Türk öğrenciler için yurtdışında okuyarak memleketten uzak hissi yaratmamaktadır. Makedonya’da ki Üniversiteler eğitim dilleri İngilizce olsa da yan dil olarak Türkçe eğitim vermektedir. Özellikle eğitim ana dilinin Türkçe olmasını istediğiniz üniversite varsa Fon Üniversitesi, Uluslararası Struga Üniversitesi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve Üsküp Mit üniversitesi tercih edilebilecek üniversiteler arasında yer almaktadır.

İngilizce eğitim almak isteyen öğrenciler için, Uluslararası Balkan Üniversitesi, Makedonya Amerikan Üniversitesi, Travnik Üniversitesi yabancı dilde eğitim veren üniversitelerdir.

Makedonya’da ki Üniversiteler, sizin isteğinize göre birçok bölümü bünyelerinde barındırarak öğrenciyi kısıtlamamış aksine sınavsız ve puansız alarak bireyleri eğitim konusunda birçok noktada özgür bırakmıştır. Özellikle en çok tercih edilen bölümler; Hukuk, Mühendislik, Tıp, Mimarlık, Rehberlik ve Danışmanlık Hizmetleri, Halkla İlişkiler, Grafik Tasarım ve daha nicesi tadında birçok dalda eğitim programları vardır.

Makedonya’da ki birçok üniversite Avrupa Birliği ve Türkiye tarafından tanınırlığı olan üniversiteler olduğu için öğrencilerin eğitim veya kariyer hayatlarında herhangi bir ülkeye gitse dahil zorluk yaşamayacak ve kaliteli bir üniversiteden geldiği de bilinecektir. Makedonya eğitim sistemi özellikle son yıllarda dünya üniversiteleri ile rekabet edecek seviyede kalite standardını yükseltmiş ve kendini kanıtlama fırsatını iyi değerlendirmiştir.

Makedonya’da ki Üniversiteler Sadece Lisans Eğitimi mi var?

Makedonya’da ki üniversitelerde eğitim lisanstan başlamaz. Önce hazırlık sınıfları vardır. Bunun sebebi ise birçok okulun İngilizce ana dil eğitimi olmasıdır. Öğrenci üniversiteye kayıt yaptırdıktan sonra hazırlık sınavına girer. Yeterli seviyeyi geçmesi dahilinde lisans eğitimine başlar aksi halde bir yıl boyunca İngilizce hazırlık eğitimi görerek lisans hayatına oryantasyon olur. Lisans eğitim 4 yıl sürmektedir. Tercih eden öğrenciler daha sonra yüksek lisans programına katılıp seçtikleri meslek alanında uzmanlaşma yeteneği kazanmaya yoğunlaşır. Artı olarak kariyer hayatını akademi noktasında yaşamak isteyen öğrenciler için ayrıca doktora eğitim programı da mevcuttur. Böylece baştan sonra her şey düşünülmüş ve öğrenci için tasarlanmış bir eğitim hayatı sizi bekler.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir