Makedonya’ya Nasıl Gidilir? Sorusunu cevaplayacağımız bu yazımızda bu konu ile alakalı detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Uçak Yolculuğu

 Makedonya’ya karayolu ve havayolu ile gelmeniz mümkün. Türkiye’den iki havayolu şirketi Makedonya’nın başkenti Üsküp’e uçuşlar düzenlemektedir. Her gün hemen hemen birkaç sefer rahatlıkla bulacağınız ve 1 saat sürecek yolculuk için oldukça rahattır. İstanbul Havaalanından kalkan uçaklara bakabilir ve uygun fiyata bilet alabilirsiniz. Makedonya Cumhuriyeti’ne Türk pasaportu ile vizesiz giriş yapabilir ve 90 gün boyunca ülkede dolaşma hakkınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Türk Hava Yolları ve Pegasus firmalarının Makedonya’ya uçuşları mevcuttur. İstanbul’dan Üsküp Uluslararası Havaalanına iniş yapabilirsiniz. Oradan araç kiralayabilir ya da belirli saatlerde kalkan otobüsleri kullanıp gezinize başlayabilirsiniz.

Otobüs Yolculuğu

Makedonya’ya Nasıl Gidilir? Birkaç opsiyonu olan ulaşım ağının en kullanım kolaylığına sahip olan otobüs yolculuğudur. İstanbul’dan birçok otobüs firması Makedonya’ya güzergahı vardır. Seferler de rahatlıkla bulabileceğiniz seviyededir. Güzergah olarak Yunanistan ya da Bulgaristan ülkelerinden geçer. Her iki ülkeden geçmek için vize almanız şarttır. En çok sefere çıkan otobüs firmaları Alpar, Yadran ve Vardar Turizm’dir.

Seyahate çıkmadan önce mutlaka vize işlemlerini yaptırmış ve tamamlamış olmanız gerekir.

Özel Araç ile Yolculuk

Özel aracınız ile geze geze gideyim tayfasından mısınız? O zaman çok güzel rotalardan geçeceğinizin garantisini verebiliriz. Peki özel araç ile Makedonya’ya Nasıl Gidilir? Aracınız ile rotanız yine Bulgaristan veya Yunanistan üzerinden olacaktır. Hem sizin hem de arabanızın mutlaka vizesi olması gerekir. Aksi takdirde gümrük kapısında problem yaşayabilirsiniz.

Makedonya’ya Nasıl Gidilir? Üç opsiyon en rahat olan seçeneklerdir. Farklı rotalar oluşturup gitmek de mümkün tabii ki. İstanbul’dan trene binip Bulgaristan’ın başkenti Sofia’ya gidip oradan da Makedonya’ya geçmeniz mümkün. Artık her şey sizin istediğinize ve tatil planlarınıza bağlı olarak değişebilir. Oraya vardığınızda tüm yorgunlarınızı unutacak ve iyi ki gelmişim diyeceksiniz. Hem hüzünlü hem de huzur dolu olan Makedonya sizi evinizde gibi konforlu hissettirecektir. 90 kalma hakkına sahip olan Türk vatandaşları dilediği gibi kısıtlama olmadan rahatlıkla şehirleri ve ülkeyi gezebilir. Vizeniz varsa eğer Büyük Balkan turu yapmanızı tavsiye ederiz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir