Puansız Özel Üniversiteler Hangileri? Diye soracak olursanız yurtdışında birçok köklü üniversite sayabiliriz.

Genelde üniversite sınavında stresten ya da herhangi bir sebepten kaynaklı düşük puan alan veya istediği bölümün puanları tutturamayan bireylerin tekrar bir yıl daha hazırlık yaşamamak adına yöneldiği üniversitelerdir. Fakat bu üniversiteler puansız almasına rağmen oldukça kalitelidir.

Türkiye’de Anadolu Üniversitesi açık öğretimden puansız alım yapmaya başladı fakat normal bir üniversite gibi değil. Bu şekilde bir üniversite okumak istiyorsanız yurtdışında okumalısınız. Yurtdışında birçok üniversite Türkiye için denklik verir ve puansız bir şekilde öğrenci kabul eder. Sadece lise diploması ile üniversiteye başvuru yapabilir ve gerekli evrakları topladığınızda dilediğiniz bölümde eğitim hayatınıza başlayabilirsiniz.

Puansız Özel Üniversiteler Hangileri? Diye merak edenler için bu yazımızda onları derledik.

Yurtdışında Puansız Özel Üniversiteler Nerede Var?

Puansız Özel Üniversiteler Hangileri? Türkiye sınırları içerisinde puansız üniversitenin yeni yeni kurulmaya başlanması fakat yurtdışında bu durum oldukça ilerlemiştir.

Türkiye için denklik veren ve puansız alan üniversiteler;

Amerika, İngiltere, Kanada, Çekya, Polonya, Macaristan, Makedonya, Bosna Hersek, Ukrayna, Belarus

Bu üniversitelere sadece lise diploması ile girebilir ve istediğiniz bölümü tercih edebilirsiniz.

Ülkelerinde bulunan üniversiteler Türkiye’ye denklik verir. Böylece yurtdışında üniversiteye rahatlıkla gidebilirsiniz. Yurtdışında okuyan öğrencilerin ne kadar köklü üniversiteye giderse gitsinler ilk olarak önem vermeleri gereken konu denklik konusudur.

Denklik Belgesi Neden Bu Kadar Önemlidir?

Puansız Özel Üniversiteler Hangileri konumuzda rahatlıkla okuyabileceğiniz ve denklik konusunda sıkıntı yaşamayacağınız üniversiteleri derledik.

Yurtdışında okumak isteyen öğrenciler için en önemli konu denklik belgesidir. Türkiye’nin gittiğiniz üniversiteyi tanımaması ve denklik vermemesi demek akademi boyunca tüm çalışmalarınızın sayılmayacağı anlamına gelir. Aynı lise mezunu bir birey olarak kalırsınız Türkiye’de. Özellikle de devlet kurumlarında hiçbir şekilde çalışma kapısı bulamazsınız.

Denklik belgesi veren bir üniversiteye gittiğinizde mezun olduğunuzda Türkiye’de çalışmak isterseniz sadece YÖK’ün yaptığı sınava girerek istenilen yeterli puanı çıkardığınızda denklik belgesini alırsınız ve çalışmaya direkt başlayabilirsiniz. Böylelikle Puansız Özel Üniversiteler Hangileri diye araştırma yaparken mutlaka bu konu üzerinde durun.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir