Türkiye’de Psikoloji Alanındaki En İyi Üniversiteler

Üniversite denilince akla güzel kampüse sahip, kaliteli eğitim ve tam donanımlı akademisyenler gelebilir fakat psikoloji dalında Türkiye’de Psikoloji Alanındaki En İyi Üniversiteler desek aklınıza hangileri gelir? Bu yazımızda sizlere psikoloji bölümünü kaliteli bir şekilde okuyacağınız en iyi üniversitelerin hangisi olduğuna değineceğiz.

Türkiye’de Psikoloji Okuyabileceğiniz En İyi 5 Üniversite

Türkiye’de Psikoloji Alanındaki En İyi Üniversiteler sıralamamızda doğru üniversite tercihiniz için Türkiye’deki en iyi üniversiteleri listeledik. Psikoloji okumak isteyen öğrencilerin öncelikle bu bölümü oldukça detaylı araştırmalarını tavsiye ederiz. Psikoloji; zihin ve insan davranışları bilimi demektir. Bu bölümü duyanlar ilk etapta masa başında oturup gelen hastaları dinleyeceklerini (klinik psikoloji) zannederler. Fakat psikoloji sadece bu alandan ibaret değildir. Psikoloji biliminin çok fazla alt alanı vardır ve çalışma alanları yalnızca klinikler değildir. Dikkate almanız gereken Türkiye’de Psikoloji Alanındaki En İyi Üniversiteler 5 üniversite;

  • Boğaziçi Üniversitesi: İngilizce eğitime sahip olan üniversitede okumak neredeyse her bireyin hayalidir. Disiplinler arası yaklaşım sergiledikleri ve psikolojinin alt dallarından ders seçimi yapabilme imkanı sunan üniversitede farklı alanlarda ders alma imkanınız vardır.
  • ODTÜ:  Kulağa her zaman havalı gelen ve kaliteli eğitiminden bir gün bile şaşmayan üniversitenin eğitimi Türkçedir. Psikoloji dalında uzmanlaşmış akademi kadrosu ile verdikleri eğitim öğrencilerin de aynı şekilde kendilerini öyle geliştirmeleri için emek harcarlar.
  • İstanbul Üniversitesi: Her bölümle adını andırdığı gibi bu bölümle de listelerin içinde yer almaktadır. Türkçe eğitim veren üniversitenin bölüm hocaları alanında uzmanlaşmış ve sektörde de deneyim sahibi olmuş kişilerdir. Bu nedenle öğrenciler hem teoride hem de pratikte oldukça avantajlı konumdadır.
  • Koç Üniversitesi: Özel üniversiteler arasında belki de en kaliteli üniversitedir. Vakıf üniversitesinde okumak istiyorsanız gönül rahatlığı ile psikoloji bölümü için bu üniversiteyi seçebilirsiniz. kampüs çok geniş alana yerleşmiş ve üniversitelerdeki hocalarla özel olarak konuşma imkanınızın bulunması da oldukça avantajlıdır. Burslu okumayı hedefliyorsanız ciddi bir puan ve sıralamaya sahip olmalısınız.
  • Hacettepe Üniversitesi: Türkçe eğitim diline sahiptir. Bilişsel – davranışçı ekole bölümde oldukça önem verilir ve bu alanda çok iyi öğrenciler yetiştirirler.

Türkiye’de Psikoloji Alanındaki En İyi Üniversite listesi karışık bir listedir. En iyi 5 listemizde tüm üniversiteler birbirleri ile yarışamayacak kadar kalitelidir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: info@sataegitimkoclugu.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit