Üsküp Nerede Balkanlarda Makedonya ülkesinin başkenti olan Üsküp, ülkenin en büyük ve metropol özelliklerine sahip şehridir. Ülkenin akademi, politika, sağlık, sanat ve sosyal yaşam merkezi diyebiliriz Üsküp için. Ülkenin tam ortam erkezinde yer alan ve çok uluslu bir yapıya sahip olan şehir, yaşan kalitesi bakımından refah seviyesi yüksek, alım gücü yüksek aynı şekilde uygun fiyatlıdır. Özellikle öğrenci için hem maddi hem de manevi anlamda tam olarak okunacak şehirdir.

Üsküp Nerede diye sorulunca Balkanların kalbinde Kuzey Makedonya’nın merkezinde diyebiliriz. Her yıl birçok turist ağırlayan şehir oldukça dinamik, canlı ve hareketlidir. Sosyalleşmek istediğinizde yapabileceğiniz çok seçenek mevcuttur. Üsküp halkı Balkanların soğuğuna rağmen sıcakkanlı, yardımsever ve kültürlüdür.

Tarihi geçmiş bakımından Türkiye’ye oldukça benzeyen Üsküp, ziyarete veya eğitim için gittiğinizde farklı bir medeniyette olduğunuzu hissetmeyecek ve adaptasyon sorunu yaşamayacaksınız.

Üsküp’te Eğitim ve Yaşam

Üsküp her açıdan faaliyetli ve yaşayan bir şehir olduğu için akademik hayatı da aynı oranda canlıdır. Birçok ülkeden okumak için giden öğrenciler geri dönmek istemeyecek kadar benimser ve severler. Akademide çok başarılı olan ve özellikle son yıllarda birçok büyük başarılara imza atan Üsküp’ün en bilinen ve en ünlü üniversitesi Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde eğitim almak her birey için büyük şans demektir. Üsküp Nerede denildiğinde eğitim orada denilir. Öğrenci dostu olan şehir, maddi açıdan da çok kolaylık sağlar. Ortalama 100 Euroya eşyalı evler kiralayabilirsiniz. Opera, sanat, müzik, spor, seminerler vb. gibi birçok çeşitli faaliyetler şehrin dinamiğini tutan mekanizmalardır. Gece hayatı da oldukça aktif olan Üsküp, genç olsun yaşlı olsun her yaştan insana hitap edecek düzeyde aktiviteler mevcuttur.

Üsküp’te eğitim hayatı oldukça yoğun  ve akıcı bir şekilde devam etmektedir. Genel olarak eğitime çok önem veren Makedonya, her bireyin başarılı olması için gayret gösteren eğitim kurumlarına sahiptir. Birçok devlet üniversitesi olan ve genel olarak eğitim dilleri İngilizce olan üniversitelerin, eğitim ücretleri de oldukça uygun fiyatlıdır. İyi bir eğitim her bireyin hakkı ve ışığıdır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir