Tarih kokulu geçmişten aydın geleceğe uzanan Makedonya’nın eğitim kenti Üsküp’te, kaliteli ve engin bir eğitim almak istiyorsanız Üsküp Üniversitelerine bakmalısınız. Makedonya’nın öğrencilere sunmuş olduğu güveni, uygunluğu ve kalitesiyle rahatlıkla kendinizden bir parça bulacaksınız. ÖSYM’nin tercih kılavuzunda bulunması ve YÖK tarafından bilinirlik ve denkliğinin olması öğrenciler için en büyük avantajdır. Üsküp Üniversiteleri, yurtdışında okumak isteyen ve kaliteli bir eğitim almak isteyen her öğrenciye olanak sunmaktadır.

Neden Tercih Etmeliyim?

Lise çağlarının zorlu sıralarında eğitim mücadelesi verirken herkesin hayallerini süsleyen bir üniversite ve bölüm vardır. Bazı şanssızlıklardan dolayı hayallerimizi gerçekleştiremediğimiz durumlar olabilir. Ama artık bu durum değişti! Üsküp Üniversiteleri, sınavsız ve puansız da öğrenci kabul ediyor. Sadece lise diploması ile dilediğiniz bölüme kayıt yaptırabilir, özel öğrenci statüsü ile eğitim hayatınıza başlayabilirsiniz. Ayrıca %100 burs veren üniversite ile burs alma olanağına da sahipsiniz. 7 fakülte 40’tan fazla bölümü olan üniversitenin eğitim çemberi oldukça geniştir. İki lisans bitirmek isteyen bireylere de imkan kapısını ardına kadar açan üniversite çift ana dal programı ile öğrencinin çift diploma ile mezun olmasına olanak sağlıyor. Lisans eğitiminden sonra yüksek lisans ve doktora programları ile de kariyer hayatınızı akademik çerçeve içerisine konumlandırabilir ve kendinizi bambaşka dünyaya bırakabilirsiniz. %100 İngilizce eğitimi sayesinde ana dil kıvamında İngilizce öğrenecek ve yerel halkın dili olan Makedonca’ya da hakim olacaksınız. Öğrencilerin isteklerine göre Erasmus ve Mevlana olmak üzere iki adet öğrenci değişim programı olup eğitim hayatınız süresinde Avrupa’da eğitim alma hakkına sahip olabilirsiniz. Bu değişim programları ile her yıl yüzlerce öğrencinin gelişi ve gidişi ile şenlenen üniversite zaman akışı içinde çok kültürlü bir yapıya kavuşmuştur. Okul öğrencilerinin yabancı öğrencilerle uyumu gözle görülür derecede iyidir.

Evrensel niteliklere sahip olan Üsküp Üniversiteleri, her zaman öğrenci merkezli olan ve eğitimde mükemmeliyetçiliği elden bırakmayan donanımlı, insani değerleri yüksek, kalite standardı olan bireyler yetiştirmeyi hedef almaktadır. Sadece günümüzde değil gelecekte de mezun olmuş öğrencilerden bile desteğini esirgememektedir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir