Uzaktan Doktora Yapmak, lisans ve yüksek lisans eğitimlerinin tamamlanmasının ardından o alanda hazırlanan bir tez ile elde edilen bir konumdur. Doktora yapmak için gereken süre aynı lisans eğitimi gibi 4 yıldır. Doktora eğitiminin sonunda; doktor, doçent, profesör gibi unvanları elde edebilmek için alınan eğitimdir. Bu eğitimler sonrasında bireyler artık bağımsız karar verebilme, incelemeler yapabilme, yorumlarda bulunabilme ve çözüm üretebilme yetisi ve hakkı kazanacak. Peki günümüzde Uzaktan Doktora Yapmak mümkün müdür?

Uzaktan Doktora Yapmak Mümkün mü?

Uzaktan Doktora Yapmak mümkündür ancak her üniversitenin uzaktan eğitim ile ilgili programı bulunmamaktadır. Bunun için ilgilendiğini üniversitelerin yönetmelikleri, duyuruları incelenmeli ve süreçler takip edilmelidir. Gerekirse detaylı bilgi alınmalı ve durum netleştirilmelidir. Uzaktan eğitimin dezavantajı vardır fakat avantajları daha fazladır. Eğer birey günlük tempoda yoğun bir koşuşturmaca yaşıyorsa uzaktan eğitim alması oldukça iyi olacaktır. Ayrıca günümüzde var olan korona virüs sebebi ile toplu alanlarda bulunmak insan sağlığı açısından oldukça risk arz eder. Bireyler örgün eğitime katılmakta büyük ikilemler yaşamaktadırlar fakat Uzaktan Doktora Yapmak sayesinde tüm bu riskler ortadan kalkarak eğitim hayatlarına daha rahat ve konforlu bir şekilde devam edebilirler.

Doktora Programına Kayıt Yaptırdıktan Sonra Süreç Nasıl İlerler?

Uzaktan doktora programına kayıt yaptırdıktan sonra süreç, akademik takvime göre ilerler. Özellikle son zamanlarda online eğitim ile artan talep ile birçok üniversite uzaktan eğitime geçiş sağladı. Bu sistem sayesinde hem doktora öğrencileri hem de akademisyenler bu sürecin net olması ile daha süreç daha kolay ilerleyecek ve tamamlanacaktır. Uzaktan doktora eğitimi alabilmek için öncelikle seçenekleri belirlemek gerekir. Bu seçenekler doğrultusunda üniversite tercihinizi yaptıktan sonra maliyetleri de hesaba katmalıdır. Uzaktan doktora eğitimi fiyatları üniversiteden üniversiteye farklılık göstermekte ve devlet üniversitelerinde ücretsiz eğitim sağlanmaktadır. Uzaktan eğitim verilen doktora programında, örgün verilen eğitimden daha yüksektir.

Üniversite tercihinizi yaptıktan sonra üniversitenin belirlediği kayıt evraklarını toparlayıp kaydınızı aktif hale getirmelisiniz. Ondan sonra verilecek eğitimler ve yazılacak tezler ile zaman su gibi akıp geçecek ve 4 yılın sonunda unvan sahibi olacaksınız.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir