YÖK Tanınan Üniversiteler Listesi arasında birinci sırada yer alan Makedonya üniversiteleri vardır. Makedonya üniversiteleri son zamanlarda eğitimde çığır açarak kendilerini tüm dünyaya tanıtmıştır. Tarihi ve kültür benzerliği ile Türkiye’ye oldukça benzeyen Makedonya, üniversite eğitimi almak isteyen bireyler için oldukça güzel fırsatlara sahiptir.

Makedonya, balkanların tam orta merkezinde yer alan dağlık, yeşillik ve gölleri olan bir coğrafi bölgeye konumlandırılmıştır. Ülkede Osmanlı ve Türk kültüründe izleri hala görebilirsiniz. Halkı oldukça sevimli ve yardımseverdir. Ülkede iklim, kışları sert ve soğuk yazları ise sıcak ve nemli geçer. Buradaki üniversitelerden birine eğitim için gelen bireylerin mutsuz olma ya da pişman olma gibi bir durumu asla olmaz. Ülke size istediğinizden fazlasını verebiliyor.

Özellikle Üsküp’te eğitim alan bireyler oldukça şanslı. Ülkenin hem başkenti hem de metropol kentidir. Bu sayede Makedonya’nın can damarı burada atar.

YÖK Denkliği Nedir?

YÖK Tanınan Üniversiteler Listesi her yıl eklenen veya çıkarılan üniversiteler olabilir ama genel olarak Makedonya’da ki tüm üniversiteler YÖK tarafından tanınırdır.

YÖK denkliği belgesi, yurtdışına okuyan bireylerin Türkiye’de çalışmak istedikleri zaman üniversitelerinin tanınmasıdır. Eğer yurtdışında okuyup, üniversiteniz YÖK denkliği vermezse ülkenize döndüğünüzde herhangi bir yerde üniversite mezunu olarak iş bulamazsınız. Özellikle devlet kurumlarında asla sayılmayacaktır fakat bazı özel firmalar bu durumu çok dikkate alamayabiliyor.

Neden Makedonya’da Eğitim

YÖK Tanınan Üniversiteler Listesi birinci sırasında Makedonya vardır. Makedonya’da ki nerdeyse tüm üniversiteler YÖK Tanınan Üniversiteler Listesi içerisinde yer alır.

Makedonya eğitimi oldukça kaliteli ve disiplinlidir. Sadece lise diploması ile kayıt yaptırabilir ve istediğiniz bölümü seçerek lisans eğitim programına dahil olabilirsiniz. Üniversitede %100 ingilizce eğitim verilir ve okul ücretleri oldukça düşüktür. Türkiye’de ki bir vakıf üniversitesinden daha düşük ücretlere sahiptir. Ayrıca eğitimde başarısını kanıtlayan öğrencilere %100 burs vererek her zaman öğrenci merkezli olduğunu vurgular.

Sadece eğitimde değil sosyal bağlamda da oldukça aktif olan üniversitede asla sıkılmayacak ve kampüste köşe başında bir etkinlik bulabileceksiniz.

Gençliğinizin tüm dolu dizgin yıllarını geçirmek için harika bir konum diyebiliriz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir