Yüksek Lisansta Erasmus Ekşi sözlük yardımı ile yüksek lisans yapmış olan kişilerin deneyimlerini ve nasıl bir yol çizeceğinizi bulabilirsiniz. Ekşi sözlük en güncel kütüphane olma niteliği taşıyor. Öğrenciler açtıkları konu başlıkları ile hiç tanımadıkları kişilere yardımcı olmaktadırlar. Size yardımı dokunacak ve hayallerinize bir adım daha yaklaşmanızı sağlayacak olan konu Yüksek Lisansta Erasmus Ekşi’ den faydalanabilir.

Yüksek lisans yaparak geleceğinizi şekillendirebilirsiniz. Yüksek lisans tercihi yapacak olan kişiler öncelikle bunu neden yapacaklarını belirlemelidir. Eğer akademisyenlik düşünmüyorsanız yüksek lisansın faydası var ama hayallerinize ulaşmanız için özel üniversitelerde yüksek lisans yapacağınıza devlet üniversitelerinden faydalanmanız gerekir. 

Yüksek Lisansta Erasmus Ekşi Öğrencileri Buluşturuyor

İleri de doktora ve akademisyenlik düşünüyorsanız, burs bulabilirseniz yurt dışı tercihini de düşünmelisiniz. MEB ve TUBİTAK size burs imkânı sağlayan devlet kuruluşlarıdır. Tabi ki belli şartları olan bu kurumların şartlarını sağlıyorsanız zaman kaybetmeden başvurabilirsiniz. Dilerseniz de direk üniversiteler ile bağlantıya da geçebilirsiniz.

Az önce yukarıda da belirttiğimiz gibi bursa şartlarını sağlayamadıysanız ve hala hayalinizdeki akademisyenlik hayalleriniz canlı ve güçlü ise hiç vakit kaybetmeden ales ve dil puanı alarak öyp programlarına başvurabilirsiniz. Bu programlar sayesinde ODTÜ, Boğaziçi ya da dilediğiniz herhangi bir üniversitede yüksek lisans doktora yaparken aynı zamanda araştırma görevlisi de olup maaş alabiliyorsunuz.

Yüksek Lisansta Erasmus Ekşi de Öğrenciler Hayallerine Ulaşıyor

Türkiye’ de iyi bir üniversite de yüksek lisans yapmak istiyorsanız ales ve yds sınav puanlarınızı olabildiğince yüksek tutmanız gerekir. Örneğin; Bilgisayar mühendisliği alanında yüksek lisans yapmak istiyorsanız. Yüksek Lisansta Erasmus Ekşi’ de de sözü edildiği gibi tercih edeceğiniz üniversiteler İTÜ, Boğaziçi, ODTÜ, GTÜ’ yü tercih etmelisiniz.

Seçeceğiniz bu üniversiteler Türkiye’ de yetiştirdiği birbirinden başarılı öğrencileri sayesinde her zaman ilk tercih edilen okullar arasında yer alır. Fakat sıkı bir çalışma size göre değilse İstanbul ve Yıldız Teknik Üniversitelerini tercih ederek rahat bir çalışma imkânı yakalayabilirsiniz. Yüksek lisansını yurt dışında yapmak isteyen öğrenciler bu üniversitelerin Erasmus programlarından faydalanabilir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir