Her öğrencinin hayali yurtdışında okumak olsa da bazı çekincelerden kaynaklı birçok birey bu hayalinden vazgeçer. Yurtdışı Türk Üniversiteleri sayesinde bu engeller ortadan kalkarak artık bireyler özgürce istedikleri üniversiteye gidebilirler.

Yabancılık çekmemek adına en çok tercih edilen ülke Makedonya’dır. Hem kültürel ve tarihsel geçmişten kaynaklı hem de çok fazla Türk’ün yaşadığı bir ülke olan Makedonya eğitim bağlamında oldukça göç çeken bir ülke konumuna yükselmiştir. Eğitim standartlarında bir gelişme sağlayan ve adını dünya üniversitelerinin duyacağı şekilde disiplinli ve yenilikçi eğitim modelini benimseyen üniversitelerde İngilizce eğitimin yanında Türkçe de eğitim verir.

Yurtdışında Bir Üniversite Nasıl Kazanırım?

Yurtdışı Türk Üniversiteleri oldukça popülerleşmeye başlamıştır. Bunun sebebi ise Türkiye’de zorlu sınav şartları, sınav stresi ve devlet üniversitelerinin puanlarının çok yüksek olmasıdır. Bireyler üniversite kazanabilmek için gece gündüz kitap başında sabahlasalar dahi sınav stresi yüzünden o an istediği puanı çıkaramayıp sınavda başarısız olabilirler. Bu nedenle Yurtdışı Türk Üniversiteleri okuma hayali olan öğrenciler için müjde kıvamında bir haberimiz var. Yurtdışı Türk Üniversiteleri sınavsız puansız bir şekilde öğrenci kabulü yaparak, eğitimin önüne geçecek her konuyu ortadan kaldırmayı ve öğrencinin tam motivasyon bir şekilde lisans eğitim programına başlamayı hedefler.

Makedonya bu nokta için oldukça uygun bir fırsattır. Hem ülkenin uygun fiyatlı oluşu hem de 20 ülkeden fazla öğrencinin gelmesi ile çok uluslu bir yapıya bürünmesi bir üniversite için fırsatlar dünyasıdır. Ayrıca Makedonya’da ki her üniversite YÖK tarafından tanınır üniversiteler olduğu için, eğitim hayatınız bittiğinde ülkeye gelip kariyer yapmak isteyenler için kolaylık sağlar. Sadece YÖK’ün sınavına girerek başarı oranı sağladığınız takdirde denklik belgesini alırsınız ve kariyer hayatınıza başlarsınız.

Türk Öğrencilerinin Yurtdışında En Çok Tercih Ettiği Üniversiteler

Aşağıdaki üniversiteler dünyada en çok Türk öğrencilerin bulunduğu üniversitelerdir.

1- The University of Sydney
2- The University of Melbourne
3- University of Birmingham
4- The University of Sheffield.
5- Monash University.
6- University of Waterloo.
7- Dalhousie University.
8- Queen Marry University of London.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir