Yurtdışı Üniversite Puanları Türkiye’de olduğu gibi değildir. Orada spesifik üniversiteler dışında hepsi puansız almakta ve puan sistemi olmamaktadır. Öğrenciler sadece lise diploması ile tercih yaparak istedikleri üniversitenin istedikleri bölümüne girerler. Böyle olunca Türkiye’de ki zorlu sınav şartlarına maruz kalmadan üniversite kazanırlar.

Türkiye’de sınav sistemi gün geçtikçe zorlaşmaya başlamıştır. Bunun üstüne eklenen sınav stres, baskısı ve kaygılar da olunca öğrenciler istediği üniversite ve bölüme girememeye başlamıştır. Tüm yıl kitap başında sabahlasalar da sınav stresine yenik düştüklerinde maalesef ki genel olarak istedikleri sonuca ulaşamıyorlar. Zaten birçok öğrencinin hayali yurtdışında bir üniversitede okumak oluyor fakat ya maddi sebeplerden dolayı ya da tam bir araştırma sağlamadan yüksek puanlı olduğunu düşünerek isteklerinden vazgeçerler. Yurtdışı Üniversite Puanları yoktur, sadece lise diploması ile kayıt yaptırarak eğitim hayatınıza başlayabilirsiniz.

Yurtdışında Üniversite Okumanın Avantajı

Yurtdışı Üniversite Puanları olmadığı için bir bakıma yerleşmek daha kolay tabii ki ama orta düzeyde bir İngilizce olmak zorundadır. Bütün derslerin İngilizce olduğu bir ortamda hiç bilmeden gittiğiniz zaman okuldan verim alamazsınız ve derslerin ipi kaçtığında toplamanız oldukça zor olur.

Uluslararası alanda kültürünüze kültür katmak istiyor, kendinizi geliştirmek isteyen, anadil seviyesinde İngilizce konuşmak isteyen ve hatta üstüne bir yabancı dil daha öğrenmek için hevesli olanları yurtdışında üniversite okumaya davet ediyoruz .

Türkiye’de üniversite puanlarının yüksek olmasından kaynaklı ve Yurtdışı Üniversite Puanları olmaması bireylere özgürlük hissini verir.

Yurtdışında okuyan bireylerin gelecekte kariyer hayatlarında da oldukça artı bir puan olacaktır. İş başvurularında yurtdışında okuduğunu gören firmalar yabancı dil konusunda ve farklı bir kültürle etkileşime geçmesi açısından rakiplerinden bir adım önde olacaklardır.

Yurtdışı Eğitimi Nasıldır?

Sınavsız alan üniversitelerin en belirgin bireylere kattıkları konu yabancı dildir. İngilizceniz yeterli seviyede ise direkt olarak lisans hayatınıza başlayabilirsiniz fakat yeterli seviyede değilseniz 1 yıl hazırlık okumalısınız. Bütün dersleriniz yabancı dil olacağı için belirli bir seviyede mutlak İngilizce bilmek zorundasınız.

Mühendislik ve mimarlık bölümleri 5 yıl, tıp 6-7 yıl, eczacılık 6 yıl sürüyor. En çok tercih edilen bu bölümlere Türkiye’den her yıl binlerce öğrenci yurtdışına üniversite eğitimi almaya gidiyor.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir