Her öğrencinin mutlaka yurtdışında okuma hayali vardır fakat yurtdışı üniversite puanları hiç araştırdınız mı? Türkiye’de ki gibi yüksek puanlara mı sahip yoksa puansız mı? İpucundan da anlaşılacağı üzere yurtdışı üniversiteleri için puan sistemi yoktur.

Yurtdışında üniversite okumak istiyorsunuz fakat aklınız çok karışık ve bir sürü soru geçiyor olabilir. Hem maddi kaygılar ve yüksek puanlar hem de yabancı dil bilme yetersizliği gibi birkaç sorun sizi hayallerinizden vazgeçmeye itebilir. Fakat bu durum Makedonya eğitim sistemi için geçerli değildir. Makedonya öğrencinin önüne çıkan her engeli ortadan kaldırarak tamamen öğrenci merkezli yaklaşım sergiler.

Makedonya ile Hayallerinize Kavuşun!

Yurtdışında üniversite okumak isteyenlerin ilk baktığı konu yurtdışı üniversite puanları konusudur. Makedonya’dan size müjde! Artık sınavsız, puansız hiçbir koşul gerektirmeden üniversiteli olabilirsiniz.

Nasıl mı?

Makedonya eğitim sistemi zorlu sınav mücadelesini ortadan kaldırarak sadece lise diploması ile öğrenci kabulü yapar. Lise diplomanızı aldıktan sonra üniversitenin istediği gerekli evrakları toplayıp başvuru yapabilir dilediğiniz üniversitede dilediğiniz bölüme yerleşebilirsiniz. Evet yanlış duymadınız! Tamamen sizin istekleriniz doğrultusunda üniversiteli olabilir ve hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

yurtdışı üniversite puanları birçok ülkede ve üniversitede oldukça yüksektir ve öğrenciler hayallerine kavuşmak için oldukça zorlu yollardan geçmelidir. Makedonya eğitim sisteminde böyle bir durum söz konusu değildir.

Dileyen öğrenci ÖSYM’nin sınavına girerek kılavuzdan tercih yaparak gelebilir. Böyle bir imkan da sunan üniversitelerde eğitim programlarına katılmak için bir adım atmanız yeterlidir.

Makedonya’da Okumak

Makedonya’da eğitim almak bireyler için oldukça avantajlıdır. Yurtdışı üniversitesi olmasına rağmen okul ücretleri epey ekonomiktir ve her öğrenciye koşulsuz şartsız başarı oranı sağladıklarında %100 burs verir. Böylelikle okul harç ücretlerini ödemenize gerek yoktur.

yurtdışı üniversite puanları olmadığı bir üniversiteye sadece lise diploması ile başvuru yapmak oldukça kolay. Sadece hangi bölümde ne okumak istediğinize karar verip adım atmanız gerekir. gerisini Makedonya’ya bırakın. Hem vize işlemleriniz ile hem de kayıt işlemleriniz ile üniversitenin yetkili birimleri ilgilenecek size sadece eğitim programlarına katılması kalacak.

Böyle imkanlı bir üniversitede kim okumak istemez ki?

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir