Aibu Yaz Okulu başvurusunda bulunurken en önem vermeniz gereken konu ise; yaz okulunun tarihleridir. Yaz okulu tarihlerini kaçırmanız durumunda telafisi olmayacak bir sürece gireceksiniz demektir. Bu yüzden yaz okulu tarihlerini not almalısınız. Genellikle Aibu Yaz Okulu başvuru süreci final ve bütünleme haftalarından hemen sonra başlıyor. Bu noktada elinizi çabuk tutmanız gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Yaz Okuluna Katılma Koşulları Nelerdir?

 Aibu Yaz Okulu katılacak öğrenciler, hangi bölümlere yaz okulunun açılacağını, farklı bir üniversiteden eğitim alma şansının olup olmadığını, başvuru süreçlerinden bitiş süreçlerine olan bölümü, harç ücretlerini ödemesi, hangi derslerin açılacağını ve kontenjan durumu vb. gibi olaylar tamamen öğrencinin takibi altındadır. Bu süreçlerden herhangi birini geciktirmesi durumunda yaz okuluna katılma hakkı iptal olur.

Öğrenci yaz okulunda aldığı eğitim sonucunda geçerli puanı alırsa o dersi vermiş sayılır ve sistemde de belli olur. Bu sayılmanın gerçekleşmesi için Aibu ile yaz okulu alınan üniversitenin taban puanları, ders kredileri ve geçme notları birbirine entegre olmalıdır. Aksi takdirde öğrencinin herhangi bir yaz okulu yapmasının bir anlamı kalmayacaktır.

Öğrencinin yaz okulunda alacağı dersler bölümü kapsamında olmalıdır. İstediği fakültenin istediği bölümünden herhangi bir dersi alabilme imkanı ve şansı asla yoktur.

Öğrenciler sadece kaldıkları derslerin yaz okulunu almak zorunda değildir. Aibu Yaz Okulu katılan öğrencilerin bazıları geçtiği dersin notunu yükseltmek için yaz okuluna kalırlar. Burada da bir şart vardır. Geçilen dersin BB’den yüksek olmaması gerekmektedir.

Öğrencinin alttan kalan dersi varsa eğer not yükseltmek veya üstten ders almak için yaz okuluna başvuru yapamaz.

Aibu hem kendi öğrencilerine hem de başka üniversiteden gelecek öğrencilere eğitim kapıları açıktır.

Aibu’da eğitim görmeyen tüm öğrencilere yaz okulu programına katılım gösterdikleri için Uluslararası Balkan Üniversitesi’nden özel olarak katılım sertifikası verilecektir. Kendi okul öğrencilerine de ELS sertifikası verilerek Aibu eğitimine devam etmesine izin verilecektir.

Aibu’da yaz eğitimleri genel olarak Haziran-Temmuz arası yapılmaktadır. Haftada 20 ders işlenecek ve toplam 80 ders işlendikten sonra program tamamlanır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir