azerbaycan a nasıl giderim sorusunu özellikle Türkler oldukça sormaktadır. Azerbaycan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sağladığı imkanlar, ayrıcaklıklar nedeniyle oldukça ziyaret edilen bir ülke olmuştur.  azerbaycan a nasıl giderim diye merak edenler bu yazımızda ulaşım yolları hakkında birçok bilgiye ulaşacaktır. Karayolu, havayolu ile birçok araç ile ulaşım sağlamanız mümkündür. Burada oldukça geniş firmalar ile ulaşım sağlanmaktadır. azerbaycan a nasıl giderim diye merak eden kişiler özellikle hangi yol ile ulaşım sağlayacağına karar vermelidir. Buna göre azerbaycan a nasıl giderim sorusuna cevap bulmuş oluruz.

Azerbaycan – Bakü’ye gitmenin yolları nelerdir?

  1. Bakü’ye eğer havayolu ile ulaşım sağlamak istiyorsanız Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’na ulaşabilirler bu sayede Bakü’ye direkt olarak uçmuş olacaksınız.
  2. İstanbul- Bakü arası uçak ile 2 saat 45 dakika sürmektedir. Ancak zamandan tasarruf etmek adına Ankara- Bakü arası uçuşları tercih ederseniz 2 saat uçarak Bakü’ye varmanız mümkündür. 
  3. Diğer bir seçenek olan karayolu ulaşımdan otobüsü tercih etmek isterseniz ise İstanbul’dan Bakü’ye otobüsler mevcuttur. Yaklaşık olarak yolculuk süresi ise 34 saat sürmektedir.
  4. Türkiye’den Azerbaycan’a tren seferleri maalesef bulunmuyor. Ancak Rusya ve Ukrayna’da yaşayan kişiler düzenli olarak tren seferleri ile Bakü’ye ulaşmaktadırlar. Bu ulaşım seçeneklerini kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Her bütçeye uygun seçenekler ile Bakü’ye ulaşmanız mümkün olacaktır.

Azerbaycan’a girişte neler gereklidir?         

Azerbaycan Bakü Haydar Aliyev Havalimanı’nın girişinde 30 günlük “kapı vizesi” alarak giriş yapmanıza olanak verilmektedir. Türkiye cumhuriyeti vatandaşları havalimanı gümrük kapısında Azerbaycan vize başvuru formu ile 2 adet fotoğraf ve ikamet adres bilgileri ile “kapı vizesi” almaktadır. Eğer karayolu ile giriş yapacaksanız ise daha önceden bu işlemleri halletmiş olmanız gerekir. Seyahat öncesinde Türkiye’de bulunan dış temsilcilikler aracılığı ile Azerbaycan vizesi almaları gerekir. Temsilciklerin bulunduğu yerler ise şöyledir: Azerbaycan büyükelçiliği Ankara, Azerbaycan başkonsolosluğu İstanbul ve Azerbaycan başkonsolosluğu Kars, Azerbaycan vize işlemleri için yetkili olan kurumlar olarak hizmet verir. Bakü’ye vardığınızda ise kalacak yerler, oteller şunlardır; art gallery hotel, tourist hotel, boulevard hotel, fairmont flame towers, holiday ınn, winter park hotel, white city hotel, avenue hotel, sahi hotel, park ınn by radisson, pullman, citrus boutique hotel, hilton, sheraton gibi otel seçeneklerini kullanarak konaklamanız mümkündür.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir