BAIBU kısaltmasına sahip olan Uluslararası Balkan Üniversitesi’dir. 2006 yılında Eğitim ve Kültür Vakfı Üsküp tarafından kurulmuş, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nde eşi benzeri olmayan ve kar amacı gütmeden eğitim kurumunu ticarileştirmeden eğitim faaliyetin devam eden bir üniversitedir. Balkanların merkezinde yer alan Türkiye de dahil olmak üzere Avrupa’dan da çok fazla öğrenci ağırlayan çok uluslu, çok kültürlü bir kurum yapmıştır. BAIBU İngilizce eğitim vermektedir ve konuşma, öğrenme ve öğretme konusunda öğrencinin ana dil seviyesine çıkarmadan bırakmamaktadır. Hal böyle olunca Uluslararası kelimesi en çok Balkan Üniversitesinin yanına yakışır.

BAIBU hazırlık sınıfı, lisans, yüksek lisans ve akredite programlarına doktora programlarına sahiptir. Modern eğitim anlayışını belirleyerek, yeterli İngilizce bilgisine sahip olmayan öğrenci gireceği mülakat sonucunda yeterlilik puanını geçemezse hazırlık sınıfında bir yıl eğitim görmeye tabii tutulur. Fakat geçer not aldığı takdirde direkt olarak lisans hayatına başlayabilir. Mühendislik, mimarlık, ekonomi, idari bilimler, güzel sanatlar, eğitim bilimleri, iletişim, beşeri bilimler ve sosyal bilimler gibi alanlarda eğitim almak istiyor ve bu bölümlerde kariyer hayatınızı planlamak istiyorsanız o zaman olmanız gereken üniversite Uluslararası Balkan Üniversitesi yani kısacası BAIBU’dur.

Uluslararası Balkan Üniversitesinibu kadar kaliteli ve özgün bir yer olmasının en temel sebebi çok farklı ülkelerden öğrencinin Balkanlara gelerek eğitim görmeleri ve birçok öğrenciye tanınan %100 burs imkanıdır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi Öğrenci Programları

Eğitim fırsatlarının yanında aynı zamanda iki adet öğrenci değişim programını bünyesinde barındırarak öğrencilerin farklı ülkelere gidip eğitim görmesini ve yeni kültürler tanıyarak hayatlarına farklı bakış açısı katmayı amaçlamıştır. Erasmus ve Mevlana eğitim programları olan ve hem öğrencinin hem de akademisyenin değişimi yapılarak yepyeni hayatlarla karşılaştıran üniversite her zaman öğrencinin yeni deneyimler kazanmasına imkan tanır. Programa katılan öğrencilerin eğitimlerinde bir aksama yaşamadıkları sürece okula geri döndüklerinde geçtiği dersleri kabul eder ve tekrar aynı dersleri almak zorunda kalmaz. Uluslararası Balkan Üniversitesinin her öğrenciye tanıdığı imkan eşittir. Öğrenciler bu imkanlardan yararlanmak için tek yapmaları gereken süreçleri takip edip başvuruda bulunmak ve eğitim hayatlarını güzel notlarla geçirmektir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir