eğitim danışmanı, öğrencilerin ve ailelerinin ve kurumların eğitim planlamasını yapan bu konuda yol gösteren danışmanlardır. Kişi veya kurum için en doğru kararın verilmesinde yardımcı rol oynayan eğitim danışmanı birçok unsuru bir arada tutarak karar vermeye çalışır. Profesyonel bir çalışma sistemi ile deneyimleriyle birlikte yol gösterici olurlar. Kurum hakkında bilgi vererek öğrencinin en iyi kararı vermesi amaçlanır.

Eğitim danışmanları görevleri nelerdir?

eğitim danışmanı çalışma alanları işletmelere göre değişiklik gösterir. Genel olarak belirli bir alanda uzmanlaşırlar veya serbest meslek sahibi olarak çalışabilirler. Birçok yönde uzmanlaşmaları mümkün olur. Bunlar; kariyer danışmanlığı ile destek verebilir, özel ihtiyaçlara göre destek verebilir, öğrenme olanakları ve ürünlerini geliştirilmesi, online eğitim ile ya da teknik eğitim ile destek verilmesi, alan veya konu olarak uzmanlaşabilirler, öğretmen eğitimi veya geliştirme eğitimleri verilebilir. Bu tamamen size bağlı gelişen bir süreçtir. Özellikle kendinizi geliştirerek adınızı duyurabilirsiniz.

Kimler eğitim danışmanı olabilir?

eğitim danışmanı olmak için istenen mezuniyet durumu, lise mezunu olmak yeterlidir. Bu konularda eğitim veren yerlerdeki programlara katılabilir ve bu sayede alacağınız sertifika ile eğitim danışmanı olarak çalışmanız mümkün olur. Ancak bu alanda sürekli kendinizi geliştirmeniz ve güncel olayları takip etmeniz geri planda kalmamanız için önemlidir. Bu gibi birçok etken tercih sebebidir. Mesela pedagojik formasyon almanız artık oldukça gerekli bir hal almıştır. Böylece uzman bir eğitim danışmanlığı yapmanız ve sektörde adınızı duyurmanız kolay hale gelir. Bu sertifika ile ayrıca özel eğitim kurumlarında çalışabilir, sınav ve kurs merkezilerinde de çalışabilme imkânınız olur. Ayrıca online eğitim ile bu desteği verebilmeniz de kolaydır. Böylece birçok alanda kendinizi geliştirebilir, deneyim kazanıp bu şekilde öğrencilere yol gösterebilirsiniz. Bununla birlikte bazı kişisel özelliklere sahip olmak sizi daha başarılı yapacaktır. İkna kabiliyetinizin gelişmiş olması, yönlendirme yapabilmek, en iyi şekilde akıcı ve pratik bilgiler vermek, çözüm ve sonuç odaklı olmak, ön yargısız bir yaklaşım sergilemek bu meslekte sizi başarıya götürür. Daha verimli ve pozitif bir etki bırakmanız için bunlar gerekli koşullardandır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: sataegitimkoclugu@gmail.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir