İbu E – Posta  sayesinde Uluslararası Balkan Üniversitesinde okuyan her öğrencinin kendisine özel e – posta kutusu olacak ve okul ile alakalı tüm mail işlemlerini buradan sağlayarak sistemsel bir şekilde düzen içerisinde ajanda görevi görecektir.

Üniversitemizde her yıl yeni eğitim ve öğretim hayatının başlaması ile öğrenci işleri oldukça yoğun zamanlar geçirir. Özellikle aramıza yeni katılan öğrencilerin okul numaraları, tek kullanımlık şifreleri ve mail adreslerinin oluşmasının olması ile sisteme yüklenir. İbu E – Posta ile öğrenciler tek merkezde toplanarak okulun iş akdi rahatlatılır.

Akademisyen ile veya okul işleri ile alakalı bir konu olduğunda kendisine özel olarak tanımlanmış e – posta adresi ile sisteme giriş yapabilir ve gerekli kuruma veya kişiye rahatlıkla mail gönderebilir. Özellikle ödev veya proje teslimi olduğu zaman en çok kullanılan İbu E – Posta oldukça karmaşıklığın önüne geçen bir sistemdir.

Okula ilk kayıt yaptıran öğrencinin hemen İbu E – Posta adresi oluşmayabilir. Böyle bir durumda okulun ona tanımladığı okul numarası ve tek kullanımlık şifre ile giriş yaparak işlemlerini rahatlıkla halledebilir.

Örnek:

Kullanıcı adı : ÖĞRENCİ[email protected]

Şifre: (sadece ilk girişte okul tarafından verilen ilk şifre)

İbu E – Posta Nasıl Kullanılır?

E – posta adresinize giriş yapabilmek için web tabanlı siteyi ziyaret ederek size tanımlanmış mail adresinizi ve ilk kez giriyorsanız tek kullanımlık şifreniz ile giriş yaparak sisteme girebilirsiniz. Bu şifre ile ilk işlem bittikten sonra diğer aşama şifre değişikliğidir.

Sistem üzerinden kurumsal olarak mailleşebilirsiniz. Akademisyeniniz ile, okulun öğrenci işleri ile veya herhangi bir kurum veya kuruluşa mail atarak staj ve iş başvurularında bulunabilirsiniz.

Özellikle ödev ve proje tesliminde oldukça yükü hafifleten ve karmaşadan kurtularak teslimat sağlayabilirsiniz. Bir üniversite için oldukça önem arz eden e – posta sistemi Uluslararası Balkan Üniversitesinin en önemli haberleşme araçlarından birisidir.

Sistem kurumsal mailleşme üzerine kuruludur. Kendi şahsi hesabınız gibi görmemeli ve sadece akademik anlamda kullanmalısınız. Akademisyen, öğrenci işleri veya bir kuruma e – posta atacağınız zaman dikkatli olmalı ve kurumsal bir imaj altında olduğunuzu unutmamalısınız.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir