Mail Ibu üniversitemizde her yıl yeni eğitim ve öğretim hayatının başlaması ile öğrencilere e posta adresi açılır. Her öğrencinin okulun web uzantısı ile mail adresi olmak zorundadır. Tüm öğrenci bilgi sistemlerine ve mail işlemlerinin halledilebilmesi için bu mail adresine ihtiyaçları vardır. Özellikle okula yeni kayıt yaptıran öğrencilerin hemen mail adresleri sisteme yüklenmeyebilir. Bu süreçte kimlik numaraları veya okul tarafından verilen okul numaraları ile sistemlere giriş yapabilir.

Mail Ibu  sayesinde akademisyenine, okula veya kurumsal herhangi bir yere mail atabilir. Bu sayede özel mailini kullanmasına gerek kalmayacak ve sistem üzerinden yürüyecektir.

Örnek:

Kullanıcı adı : ÖĞRENCİ[email protected]

Şifre: (sadece ilk girişte okul tarafından verilen ilk şifre)

Daha eski olarak kayıtlı öğrencilerimizin zaten Mail Ibu bulunmaktadır. Onlar sistemlere otomatik olarak girişleri rahatlıkla yapılabilir.

Mail Ibu Nasıl Kullanılır?

Sisteme giriş yapmak için öncelikle okulun size özel belirlediği mail adresi olması gerekmektedir. Her öğrenciye özgü yukarıda belirtildiği gibi bir mail adresi bulunmak zorundadır. Mail Ibu adresi sisteme tanımlandıktan sonra size tek kullanımlık bir şifre verilir ve bu şifre ile giriş yaptıktan sonra hemen ikinci aşama kendinize bir şifre belirlemek olacaktır. O şifreyi onaylayıp sisteme artık aktif olarak üye olmuşsunuz demektir.

Sistem kurumsal mailleşme üzerine kuruludur. Kendi şahsi hesabınız gibi görmemeli ve sadece akademik anlamda kullanmalısınız. Özellikle eğitmeniniz ile, öğrenci işleri veya kurumsal herhangi bir yere mail atmanız gerektiğinde sizin için çok faydalı olacak ve daha nitelikli bir imaj çizmiş olacaksınız. Eğitmeniniz ile sistem üzerinden mailleşeceğiniz zaman dil kullanımına çok önem vermelisiniz.

Gelecekte staj veya iş başvurularında bulunmak isteyen öğrencilerin de bu sistem üzerinden firmalara mail atması kurumsal kimliğini oluşturma aşamasında oldukça yarar sağlayacaktır. Bir üniversitenin mail sistemi çok önemlidir. Günümüzde birçok üniversite buna önem vermiyor özellikle vakıf üniversitelerinin birçoğu bu sistemden haberi yok. Ama Uluslararası Balkan Üniversitesi kuruluş tarihlerinden itibaren her zaman sistemli olmaya önem vermiş ve öğrencilerine de bu durumu aşılayarak yararlanmasını sağlamıştır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir