Ibu.edu.mk sitesine giriş yaptıktan sonra Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne kayıt yaptırabilmek için gerekli belgeleri toplu halde görebilirsiniz. Bu belgeleri ülkeye gelirken yanınızda getirmelisiniz ve hemen üniversite hukuk birimi ve yetkili birime teslim ederek kayıt işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Bu işlemlerin önem sırası çok mühimdir.

Ibu.edu.mk Kayıt için Gerekli Belgeler

 1. Denklik için istenen Belgeler
 2. Onay mühürü yapılmış gerçek lise diploması. ( Yaşadığınız şehrin kaymakamlığına veya valiliğine mühür yaptırabilirsiniz)
 3. Lise eğitim süresi boyunca her yılın not doküman belgesi (transkript) istenmektedir. Her yıl detaylı doldurularak mavi veya kırmızı mühür vurulmalıdır.
 4. Özel okulda eğitim gören öğrencilerin Türk Milli Eğitim Bakanlığından okulun akredite olduğunu gösteren belge almalısınız.
 5. Nüfus kayıt belgeniz (aslı)
 6. İkametgah belgeniz (aslı)
 7. Vekaletname

Önemli bilgi: ıbu.edu.mk için alınacak denklik belgelerinin hepsi orijinal, ıslak imzalı mühürlü olması gerekmektedir. Bu belgelerin tümü Makedoncaya çevrilerek 3 adet kopyası alınmalıdır. Eksik veya yanlış gelen belgeler üniversitemiz tarafından kabul görmeyecektir.

ıbu.edu.mk için burada belirtilen tüm belgelerin Makedoncaya tercüme edilip noterde onaylatılması gerekmektedir.

Bu istenen tüm evrakların tamamı eksiksiz bir şekilde üniversite yetkilisine teslim edilerek hukuk ofisi hemen işlemlere başlayacaktır. Her öğrencinin oturum izni, kimlik kartı ve lise denklik diplomasını alması için istenmektedir. Üniversiteye gelen kişi gelmeden önce yetkililere haber vermeli ve ülkeye girişi sorunsuz şekilde yapılmalıdır. Tüm başvuru süreçleri yapıldıktan sonra ortalama 3-4 hafta içinde öğrencinin vizesi ve oturum izni çıkmaktadır.

Üniversitenin Öğrenciye Vereceği Belgeler

Öğrencinin evrak süreci ile alakalı tüm işlemler hallolduktan sonra üniversitenin hazırlaması gereken belgeler;

 1. Makedonca Öğrenci Belgesi
 2. İngilizce 4 Yıllık Eğitim Program Belgesi
 3. İngilizce biliyor belgesi
 4. Belirlenmiş süre için oturum izin formu
 5. Vize başvuru formu

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir