İbu Tıp sınavsız ve puansız bir şekilde sadece lise diploması ile öğrencilik hayatınıza başlayabilirsiniz. Tüm dünyada en zor mesleklerden biri olan Tıp, özellikle Türkiye’de çok ciddi emekler harcayarak yüksek puanlar almak gerekir. Öğrenciyi birçok konudan demorilize eden ve başarısız olduğu takdirde okuma isteğini kaçıran bir sistem vardır. İbu Tıp artık üniversiteyi kazanmak için puan ve sınav şartını ortadan kaldırdı. Eğitimde fırsat eşitliğini savunan ve her öğrencinin istediği mesleği yapması için hayallerini gerçekleştirmesine izin veren İbu Tıp, alınacak diplomanın da hem Türkiye’de hem de Avrupa’da geçerliliği olması ile öğrenciye en büyük avantajı yaşatır. Diploma geçerliliği demek yani YÖK denkliğinin olması, Türkiye ve Avrupa’da okulun tanınırlığı olması demektir. İstediğiniz yerde çalışma hayatınızı devam ettirebilir ve istediğiniz ülkeye taşınabilirsiniz. Uluslararası Balkan Üniversitesi sayesinde artık diploma eşitliğini, okul tanınırlığını düşünmeden hayatınıza engel olma imkanı olan her şeyi ortadan kaldırarak bireyin hem öğrencilikte hem de kariyer hayatında kendine bir yer edinmesini sağlamıştır.

İbu Tıp Eğitimi

Makedonya’daki üniversitelerde tıp eğitimi Makedonca resmi dili ve İngilizce ağırlıkları ile verilmektedir. Nedenlerinden en önemlisi ise halk ile anlaşabilmektir. Tıp biliminin geçerliliği ve önemi çok yüksek bir meslektir. Üniversitedeki en çabuk dolan kontenjan tıp bölümüdür. Öğrencilere buradan duyuru, tıbba gelecekseniz eğer elinizi çabuk tutmalısınız! Bölüm ve tüm dersler hocaların ilmek ilmek işlediği konularla yapılmaktadır. Üniversite hocaları çok kaliteli ve standartların üstünde akademik hayata sahip oldukları için öğrencilerimiz mezun olurken çok kaliteli üst segmentte yer alan doktorlar olarak mezun olacaklardır.

Tıp bölümü dendiğinde özellikle harç ücretlerinin çok yüksek olduğu düşünülmektedir. Tam aksine bölüm fiyatları Türkiye ve Avrupa’ya kadar o kadar uygundur ki, Türkiye’de bir devlet üniversitesinde okumak ile aynı sayılabilecek düzeydedir.

Hazırlık sınıfı yabancı dil İngilizce olarak verilmektedir. Staj döneminde ise öğrencilerin en iyi hastanelerde uygulamalı eğitim dönemini tamamlamasını sağlamaktadır. Eğitim sırasında hem okulda hem de stajda her türlü maddi manevi imkan ve olanak hocalar ve üniversite tarafından sağlamaktadır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir