Kültür Üniversitesi Ekşi  1997 yılında kurulmuş vakıf üniversitesi olan Kültür Üniversitesi, Kültür Koleji Eğitim Vakfı (KEV) tarafından kurulmuştur. Üniversitenin ana amacı kaliteli yükseköğretim yapmaktır. Üniversite, Ataköy, Şirinevler, İncirli ve Basın Ekspres Yerleşkesi olarak 4 kampüste faaliyet göstermektedir. 2019 – 2020 yılı eğitim ve öğretim gören öğrenci sayısı toplam 17242’dir.

Kültür Üniversitesi Ekşi misyon ve vizyonu kapsamında öğrencinin her alanda aktif olmasını temenni eder. Eğitim programları kendi hedefleri doğrultusunda öğrencilere araştırma yetkinliği kazandırması açısından farklı şekillerde öğretilmektedir. Ders kapsamları gereği interaktif ödevler, projeler ve sunumlar artı olarak programla ile ilgili sempozyum ve kongre vb. yerlerde görev almak, danışman ile birlikte mezuniyet projesi yürütmek gibi faaliyetlerde de bulunmak öğrenciden yapılması istenen davranışlardır. Üniversitenin öğrenciye sunduğu, teknik geziler, kariyer günleri, seminerler, kültür sanat olayları gibi platformlarda da öğrencinin aktif görev almasını sağlayarak gelecekte kariyer hayatlarında CV eklenecek önemli detayları da atlamamaktadır.

Kültür Üniversitesi Eğitim Birimleri

Kültür Üniversitesi Ekşi; ön lisans, lisans ve yüksek lisans seviyelerinde eğitim programları mevcuttur. Bu programların içeriğinde çağdaş teknolojilerden yararlanarak bilgi üretme, yaratıcı olma, eleştirel düşünme ve yöneticilik gibi kavramların bireylerde gelişmesini sağlama amaçlıdır.

Fakülteler;

Meslek Yüksekokulları;

Yüksek Lisans Eğitim Programları;

Hazırlık Sınıfı

Araştırma ve Uygulama Merkezleri

Avrupa ve Uluslararası İlişkiler Merkezleri bulunmaktadır.

Kültür Üniversitesi Diploması

Kültür Üniversitesi Ekşi; akademik eğitim hayatında dünyaya açılmayı kolaylaştıran Erasmus öğrenci değişim programı ve Kültür Üniversitesi’nin 27 Avrupa Birliği ülkesinde ve İsvçire’de geçerli olan diploması vardır. İKÜ’de alınan derslerin hiçbiri Avrupa ülkesinde sıkıntı çıkarmaz. Orada eğitim hayatınıza devam ettiğinizde bir sorunla karşılaşmadan rahatlıkla üniversitede kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Ayrıca Avrupa Kredi Transfer Sistemi (ECTS) ile uyumludur. Eğitim sisteminin doğru bir şekilde ve öğrencinin lehine yürütülmesi, üniversite ya da programlardan mezun olan öğrencilere, aldıkları belgenin tamamlayıcı olan İngilizce hazırlanan Diploma Eki verilir. İKÜ bu alandaki tüm çalışmaları tamamlamış olup öğrencilere kariyer hayatında kolaylık sağlayacak her detayı düşünmüştür.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir