Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi EkşiKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti‘nin başkenti Lefkoşa‘da bulunan, 2015 yılında KİSAV’ın öncülüğünde kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. Üniversite ilk kurulduğu yılda sadece ilahiyat fakültesine öğrenci almış, sonraki yıl psikoloji, rehberlik ve psikolojik danışmanlık ve hukuk bölümlerini bünyesine eklemiştir. Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi Ekşi, bulunduğu adanın hızlıca büyüyen ve gelişen üniversitelerinden birisi olarak 2015-2016 eğitim öğretim yılında faaliyetlerine başlamış ve hala günümüzde aktif bir şekilde eğitim hayatına devam etmektedir. Sosyal Bilimler alanında tam donanımlı ve yetkin, eleştirel düşünce tarzını benimsemiş ve yaratıcı olmaya önem veren ve bir o kadar da objektif bakıp hayatı analiz edebilen bireyler yetiştirmeyi hedeflemiştir. Ayrıca üniversitenin Türkiye tarafından tanınır ve bilinir olmasının en büyük avantajı da mezun olduktan sonra Türkiye’de tamamen geçerli olan hukuk diplomasını alarak avukatlık, savcılık, hakimlik yapabilirsiniz.
Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesinde kendinizi rahat ve özgür hissedeceğiniz imkanlar;
Yeni ve özenle yapılan Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi Ekşi kampüsünde vakit geçirmek için sayısı oldukça fazla olan mekanlar bulunmaktadır. Hem halkı hem de üniversite bünyesinde neşeli ve pozitif bir yapıya sahip olan üniversitenin kampüsünde köşe başında etkinlik görmeniz mümkün olur. Öğrenciler kendi aralarında kurdukları kulüp ve üniversitenin personellerinin hazırladığı etkinlik takvimi oldukça geniştir.

Peki, kampüsün içinde neler var?

Güçlü Üniversite Güçlü BireylerKıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi Ekşi öğrencileri sadece akademi anlamında değil birçok noktada destekleyerek gelişimlerine katkı sağlar. Akademik eğitim dışında aynı zamanda sosyal ve kültürel etkinliklerle kampüsün nabzını dinamik tutmak amaçlanır. Öğrenci merkezli olan üniversite, öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarına göre kendini şekillendirmeyi başarabilmektedir. Lisans dışında bir de Erasmus öğrenci değişim programının var olduğu ve ciddi anlamda katılım sağlandığı program sayesinde birçok üniversite yurtdışında eğitim alma şansına sahip oldu. Aynı zamanda diğer ülkelerden okulumuza gelen öğrenciler sayesinde, öğrenci çeşitliliği oluşarak farklı yapıda bireyleri tanıma imkanı bulurlar.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir