Makedonya üniversite fiyatları

Makedonya üniversite fiyatları ile ilgili insanların aklında bir çok soru işareti bulunmaktadır. Özellikle Makedonya’da yaşamak oranın kültürüne uyum sağlamak başlıca sorunlardandır.

Makedonya, güneydoğu Avrupa’nın Balkan Yarımadası’nda küçük bir ülkedir. Makedonya’da eğitim almakla ilgileniyorsanız, birçok avantaj sunduğunu göreceksiniz. Ülke, Makedonya’nın birçok kültürel bağı paylaştığı bir ülke olan Türkiye’ye yakındır.

Orada okumak, dil becerilerinizi geliştirmenize ve Makedonya’nın kültürünü anlamanıza olanak tanıyacaktır. Günümüzde yurt dışında eğitim almak eskisi kadar pahalı değil. Artık daha kolay ve bütçe dostu eğitim olanaklarından faydalanmak mümkün. Sınavsız ve uygun fiyatlı bir üniversitede okumak istiyorsanız Makedonya’da okumak özellikle iyi bir seçenektir.

Makedonya’nın yükseköğretim kurumları arasında Amerikan Üniversitesi, Uluslararası Struga Üniversitesi, Güneydoğu Avrupa Üniversitesi, Balkan Üniversitesi, Kalkandelen Üniversitesi, Manastır Üniversitesi, Goce Delcev Üniversitesi, Üsküp Mit Üniversitesi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve Fon Üniversitesi bulunmaktadır.

Makedonya’nın üniversiteleri uygun fiyatlı eğitim sunuyor. Ülkemizdeki özel üniversite fiyatları ile kıyaslandığında çok daha uygun bütçelere eğitim alabileceğinizi görebilirsiniz. Ayrıca okuduğunuz yıllık ücretin dışında Makedonya’da uygun fiyatlarla hayatınızı devam ettirmeniz de mümkün.

Makedonya’daki birçok üniversite, uzman ve başarılı akademik kadrosuyla uluslararası bir eğitim sistemi uygulayarak teorik ve pratik bir eğitim sunmaktadır. Yurtdışında kaliteli bir eğitim almak istiyorsanız; mutlaka Makedonya Üniversiteleri konusunda bilgi edinmeli ve tercihinizi ona göre yapmalısınız.

Bu konuda SATA eğitim koçluğu size her konuda yardımcı olacaktır. İletişim bilgileri ve adreslerine buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

YouTube video

Makedonya, Türkiye’ye benzer bir kültürde eğitim alma şansı sunarken, aynı zamanda yurtdışında eğitim almanın avantajlarından da yararlanmanızı sağlar. Günümüzde yurt dışında eğitim almak eskisi kadar pahalı değil. Artık daha kolay ve bütçe dostu eğitim olanaklarından faydalanabilirsiniz. Tercih ettiğiniz bölümde sınavsız ve uygun fiyatlarla okumak istiyorsanız Balkanlar yurt dışında okumak için en ucuz yerlerden biri.

Bu üniversitelerde yıllık öğrenim ücretleri oldukça makul. Ülkemizdeki özel üniversitelerle kıyaslandığında çok daha uygun fiyatlarla eğitim alabileceğinizi görebilirsiniz. Eğitim ücretinin yanı sıra Makedonya’da uygun fiyatlarla yaşamaya devam etmeniz de mümkün.

Makedonya’daki üniversiteler ücretleri ile ilgili detaylı bilgi almak için konu ile alakalı makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

Makedonya Diş Hekimliği Ücretleri

Makedonya Diş Hekimliği Ücretleri

Makedonya diş hekimliği ücretleri hakkında bilgi edinmek isteyen öğrencilerimiz Makedonya’da diş hekimliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında bilgi alabilirler. Makedonya Üniversiteleri’nde, hem kamu, hem de özel kurumlarda son derece uygun rakamlarla eğitim alabilirsiniz.

Makedonya üniversite fiyatları ile Ülkemizdeki özel bir kurumda bir yılda harcayacağınız rakam için Avrupa üniversitelerinde birkaç yıl, Makedonya üniversitelerinde tüm lisans yıllarınız için yeterli paraya sahip olacaksınız.

Diğer ülkelerdeki üniversite ücretlerinin Makedonya’dakilerden çok daha yüksek olduğunu göreceksiniz. Öğrencilerimiz Makedonya’da sosyal yaşam, ulaşım, beslenme, barınma, faturalar vb. giderleri için belirli ve uygun bir bütçe ayırarak yaşam giderlerini rahatlıkla karşılayabilmektedirler.

Makedonya üniversitelerinde diş hekimliği eğitimi almak size birkaç dil öğrenme şansı verir ki bu son derece önemli bir avantajdır. Türkçe ve İngilizce eğitim veren bölümlerin yanı sıra öğrenciler Makedonca ve Bulgarca gibi dillerde de eğitim alabiliyor.

Diş hekimliği ile ilgili detaylı bir yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Makedonya Market Fiyatları

Makedonya üniversite fiyatlarını öğredik peki bu ülkedeki Market fiyatları nelerdir bir bakalım ?

Makedonya market fiyatları, fatura ve diğer giderlerin detaylarına göz atmak için tıklayın.

Makedonya para birimi olarak Makedon Denarı’nı kullanmaktadır. Bunun yanı sıra ülkede Euro da yaygındır. Makedonya’da bir öğrencinin aylık gideri 400 – 600 Euro arasında değişmektedir. Bu rakam öğrencinin tercih ettiği konaklama seçeneğine ve sosyal yaşam giderlerine göre değişiklik gösterebilir.

Makedonya açık hava etkinlikleri ve eğlence için en iyi yerlerden biridir. Ucuz bir restoranda kişi başı 4,6 Euro’ya yemek yiyebilirsiniz. Orta sınıf bir restoranda 2 kişilik bir yemek ortalama 16 Avro; McDonalds restoranında bir menü ortalama 3 Avro; Pepsi cola 1 Avro; kahve 1 Avro; 330 ml su 0,77 Avro’dur.

Uluslararası Balkan Üniversitesi Ücretleri

Makedonya üniversite fiyatları
Makedonya üniversite fiyatları

Makedonyadaki üniversiteler arasında Avrupa’nın en eşsiz ülkelerinden biri olan Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi, 2006 yılında profesörler ve aydınlar tarafından kurulmuştur.Üsküp Eğitim ve Kültür Vakfı bünyesinde kurulan okul, uluslararası akademik kadrosu, yeni kampüsü ve son teknoloji tesisleriyle, okulda eğitim almaya karar veren öğrencilere Avrupa ve dünya standartlarında eğitim sunuyor.

Balkan Üniversitesi (IBU) 1991 yılında, yüksek öğrenim görme arzu ve yeteneğine sahip herkese yüksek standartlarda eğitim sağlamak amacıyla kurulmuştur. IBU, ülkemiz Yükseköğretim Kurulu tarafından akredite edilmiş olup öğrencilere YÖK denkliği avantajı sağlamaktadır. ÖSYM kılavuzunda yer alan üniversiteler arasındadır, bu da Türk hükümeti tarafından tanındığı anlamına gelmektedir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi, eğitim dili İngilizce olan bir üniversitedir. Kabul edilmek istiyorsanız, iyi derecede İngilizce bilmeniz önemlidir. Bu, kabul sürecini kolaylaştırır ve ayrıca size yüzde yüz burs sağlar.

Makedonya Balkan Üniversitesi’nde beş fakülte bulunmaktadır: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi; Teknik Bilimler Fakültesi; İletişim Fakültesi; ve Güzel Sanatlar Fakültesi. Bu üniversitedeki öğrenciler İngilizce eğitim alabilmektedir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne burslu olarak atanabilmek için Yükseköğretim Kurumu sınavına girmek gerekiyor. Bu sayede burslu okuma imkânının yanı sıra ücret ödeyerek ve tercih hakkını kullanarak bu üniversiteye girme imkânı da bulunuyor.

Makedonya’da eğitim almak birçok üniversitede eğitim vermenin yanı sıra yaşam maliyetleri açısından da avantajlı bir fırsattır. Ekonomik bir şekilde eğitim almanız için size harika bir fırsat sunan konaklama seçenekleri bulabilirsiniz. Ne kadar harcamak istediğinize bağlı olarak farklı fiyatlarda kiralayabileceğiniz yurtlar ve özel daireler de bulunmaktadır.

Makedonya’da Hangi Üniversiteler Var 

YouTube video

Makedonyadaki üniversiteler arasında en iyiler olarak gösterebileceğimiz Uluslararası Balkan Üniversitesi ve Uluslararası Vizyon Üniversitesi bulunmaktadır.

Makedonya’nın başkenti Üsküp’te 2007 yılında kurulan Balkan Üniversitesi’nde uygun fiyatlarla kaliteli bir eğitim alabilirsiniz. İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Hukuk, Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık gibi popüler mühendislik bölümleri bulunan üniversite, İngilizce eğitim veriyor.

Makedonya’nın Gostivar şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Türkçe dilinde geniş bir eğitim yelpazesi sunuyor. Devam zorunluluğu olmayan, yılda sadece iki sınava katılmak kaydıyla istediğiniz bölümü okuyabileceğiniz nitelikli bir üniversitedir.

Peki Bu üniversiteler dışında Makedonya’da hangi üniversiteler var ? Makedonya’da okuyabileceğiniz daha pek çok üniversite bulunmakta, bunlardan bazıları ;

  • Kiril Metodi Üniversitesi
  • Goce Delcev Üniversitesi
  • Üsküp Amerikan Koleji
  • Güneydoğu Avrupa Üniversitesi

Makedonyadaki üniversiteler YÖK denkliğinde avantaj sağlayan kurumlar hakkında daha fazla bilgi almak için Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımız iletişime geçin.