Makedonya her yıl eğitim, iş ve turist olarak oldukça göç alır ve hemen şu soru akıllara gelir; Makedonya vize varmı?

Makedonya’ya ulaşım konusu herkes tarafından merak edilen bir konudur. Türklere vize var mı? nasıl gidilir? Ne kadar kalınır? Nereler gezilir? Gibi sorular oldukça sık sorulmakta ve merak konusu olmaktadır. Bu yazımızda sizin için bu konuları derledik ve tüm sorularınızın yanıtını bulabileceğiniz bir yazı yazdık.

Makedonya’ya Ulaşım Nasıl Yapılır?

Öncelikle Makedonya vize varmı konusunu ele alırsak hem evet hem de hayır diyebiliriz.

Peki , bu nasıl oluyor? Hemen açıklayalım.

Makedonya’ya ulaşım iki yoldan sağlanır; havayolu ve karayolu. Havayolu ulaşım hattını kullanacak olan ziyaretçilerimiz için vize sorunu olmamaktadır. Makedonya’nın başkenti Üsküp’e direkt uçuş vardır. Bu uçuş mesafesi 1 saat gibi kısa zaman dilimine sahiptir. Arada herhangi bir aracı olmadığı için Türklerden vize istemez. Türk pasaportunuz yanınızdaysa, Makedonya sınırları içerisinde 90 gün boyunca seyahat etme özgürlüğüne sahipsiniz demektir. Ancak karayolu kullanacak bireylerin Makedonya vize varmı konusu için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Karayolunda özel araç ya da otobüs yolculuğu yapmak isteyenler, Bulgaristan veya Yunanistan sınır kapısından geçecekleri için vize işlemlerinin tam olmuş olması ve vizelerinin yanında olması gerekir. özel aracı olanların araçlarını da aynı şekilde sınırdan geçmeye uygun belgelerini almalıdırlar. Aksi takdirde sınır kapısından geçemezler.

Makedonya’da Kısa Bir Tatil

Makedonya, Türkiye’ye kültürel olarak oldukça yakın olan bir ülkedir. Bu bağlamda hem turistik anlamında hem de eğitim anlamında oldukça insan o tarafa gider. Son yıllarda adından sıkça söz ettiren Makedonya’da ciddi anlamda bir gelişme vardır. Balkanların kalbinde yer alan bu küçük coğrafyaya sahip ülke dünya tarafından tanınır bir konuma yükselmiştir. Eğitim standartlarını iyileştirmiş, şehir turizmini geliştirmiş ve doğal güzelliklerini sürekli ve ciddi anlamda koruma altına almıştır. Hal böyle olunca bu güzellikler karşısında fark edilmemek mümkün olmuyor.

Makedonya vize varmı konusunu çözdüğümüze göre ilk olarak rotanızı Üsküp’e çevirmenizi ve iki gün orada konaklamanızı tavsiye edebiliriz. Diğer iller ve köyler için günübirlik rotalar oluşturabilir ve doğanın dinginliğine kendinizi bırakabilirsiniz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir