Rusya da üniversite okumak, başka bir kültürün içine dalmak için eşsiz bir fırsattır. Rusya Kızıl Meydan ve Aziz Basil Katedrali ile ünlüdür, ancak Rusya’da üniversite eğitimi almak bu turistik cazibe merkezlerinin çok ötesinde bir deneyim sunar.

Günümüz Rus kültürü, zengin ve renkli bir tarihe sahip, geleneksel ve modernin bir karışımıdır. Tolstoy’dan Plisetskaya’ya kadar dünyanın en ünlü kültürel figürlerinden bazılarına ev sahipliği yapan Rusya, bale, klasik müzik, edebiyat ve güzel sanatlarda küresel perspektiflerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynamıştır.

Rus üniversiteleri Mühendislik ve Teknoloji programlarıyla tanınır, ancak Sosyal Bilimler, Dil-Edebiyat ve Güzel Sanatlar alanlarında da eğitim almak için harika fırsatlar sunarlar. Derslerin çoğu Rusça olarak verilmektedir, ancak Tıp, Diş Hekimliği, Mühendislik, Uzay Bilimleri, İşletme ve Güzel Sanatlar gibi alanlarda İngilizce eğitim alma fırsatları da vardır.

Rusya’da yüksek kaliteli bir eğitim ve uluslararası bir bakış açısı bulacaksınız. Eğitim kalitesi, staj ve iş olanaklarının yanı sıra mezuniyet sonrası fırsatlar, üniversite eğitimini dünyanın her köşesinden gelen öğrenciler için eşsiz bir fırsat haline getiriyor.

Bu konular dışında Uzaktan eğitim Hukuk fakültesi konumuza da buradan ulaşabilirsiniz.

Rusya Üniversite Fiyatları

Rusya da Üniversite Okumak maliyeti diğer ülkelere göre önemli ölçüde daha düşüktür. Rusya Üniversite Fiyatları Genel olarak, yıllık ücretleri 4.000 ila 6.000 $ arasında değişmektedir. Ücret, nerede okuduğunuza bağlıdır – örneğin Moskova veya Kazan gibi büyük bir şehirde – ancak 1.800 $ kadar düşük olabilir. Sağlık hizmetleri alanında eğitim görüyorsanız, maliyet daha yüksek olabilir ve 8.500 dolara kadar çıkabilir.

Rusya da Üniversite Okumak, Hazırlık sınıfının maliyetine uçak bileti, yurt ücretleri, çeviri ve sigorta hizmetleri ve üniversite harcı dahildir. Danışmanlarımızdan ücretsiz destek alarak Rusça veya İngilizce hazırlık paketinizi seçebilir ve ardından istediğiniz üniversiteye başvurabilirsiniz.

Hem çalışıp hem okumak için Work And Study içeriğimize ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Rusya Üniversiteleri

LARANA UNIVERSITY 1

Rusya da Üniversite Okumak, eğitim almak için zengin ve teşvik edici bir ortam sunmaktadır. Rus üniversiteleri ve öğrenim ücretleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen size en yakın SATA Eğitim Koçluğu şubesini ziyaret edin.

Üniversite AdıİLÖzellikler
Kazan Devlet İnşaat ve Mimarlık ÜniversitesiKazanİnşaat ve mimarlık odaklı Rusya’nın en iyi üniversitelerinden biri.
Kazan Devlet TIP AkademisiKazan200 yıllık bir üniversite, öğrencilere İngilizce tıp eğitimi alma şansı sunuyor.
Kazan Federal ÜniversitesiKazanSaint Petersburg Devlet Üniversitesi, Rusya’nın en eski üç üniversitesinden biridir. Özellikle Kimya, Biyoloji ve Fizik alanlarındaki başarılarıyla tanınmaktadır.
Kazan Ulusal Araştırma Teknoloji ÜniversitesiKazanHavacılık, motor, imalat ve telekomünikasyon alanlarında özel uzmanlığa sahip bir üniversite
Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi (MGSU)MoskovaMimarlık ve inşaat mühendisliği bölümleri için, özellikle de uygulama veya öğretmenlik yapmak isteyenler için harika bir okuldur.
Moskova Devlet Teknik Üniversitesi (Bauman)MoskovaBirçoğu dünya çapında olmak üzere binlerce başarılı mezun vermiş bir üniversite.
Moskova Devlet TIP üniversitesi SechenovMoskovaTıp Fakültesi denilince akla ilk gelen üniversitelerden birisi
Moskova Devlet Üniversitesi (Lomonosov)Moskovaİkili diploma alabileceğiniz. İngilizce ve Rusça bölümleri olan bir üniversitedir.
Moskova Sivil Havacılık Teknik ÜniversitesiMoskovaPilotluk, uçak mühendisliği ve havacılık bölümlerinde eğitim almak için benzersiz fırsatlar sunmaktadır.
Moskova Ulusal Nükleer Araştırma ÜniversitesiMoskovaÜniversite sıralamalarında dünyada 350. Sırada yer almaktadır.
Moskova Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (MGIMO)MoskovaBirçok devlet adamının mezun olduğu üniversite olarak bilinmektedir.
Nijniy Novgorod Devlet Dilbilimi ÜniversitesiNijniyDilbilim alanında eğitim almak isteyen öğrenciler için en iyi seçeneklerden biridir.
Nijniy Novgorod Devlet Pedagoji ÜniversitesiNijniyUygun fiyatlı olmasının yanı sıra çağdaş bir eğitim politikası yürüten bir üniversite.
Nijniy Novgorod Devlet Teknik ÜniversitesiNijniyÜniversite, en son teknolojilerle donatılmış çok sayıda bilimsel araştırma merkezi ve laboratuvara sahiptir.
Nijniy Novgorod Devlet TIP ÜniversitesiNijniyBilimsel çalışmaların yoğun olduğu bir üniversitedir.

 

Rusya da Üniversite Okumak İçin Gerekenler

Rusya da Üniversite Okumak için herhangi bir sınav gerekmemektedir. Türkiye’de TYT ve AYT sınavlarının yurt dışında tanınırlığı yoktur. Rusya da Üniversite Okumak için lise mezunu olmak yeterlidir. Danışmanlarımız ve RACUS Organizasyonu sizin için en iyi üniversiteyi bulacak ve önerecektir.

Rusya da Üniversite Okumak için HIV/AIDS sertifikasına ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca yurtdışında eğitim almanıza engel bir durum olmadığını belirten bir sağlık raporuna da ihtiyacınız olacaktır. İngilizce eğitim alacaksanız, 1 yıl boyunca hazırlık sınıfı almanıza gerek yoktur. Ancak Rusça eğitim almak istiyorsanız böyle bir ders almanız mantıklı olabilir.

ielts/toefl sınav sonuçları için İngilizce dil yeterliliği gerekli değildir. Rusya Eğitim Bakanlığı tarafından kontrol ve onay için gerekli olan diğer her şey kuruluşumuz tarafından yerine getirilecektir. Başvurunuzu tamamladıktan sonra, her okulun bir kontenjanı olduğunu ve zamanında başvurmanız gerektiğini bilmelisiniz!