Uluslararası Antalya Üniversitesi

Uluslararası Antalya Üniversitesi, diğer adıyla Antalya Bilim Üniversitesi diye de bilinmektedir. 2010 yılında Antalya’da kurulan ilk vakıf üniversitesi olma özelliğini taşımaktadır. Ayrıca Türkiye için gurur ve onur kaynağı olan uluslararası anlamda ilk ve tek üniversitedir.

Uluslararası Antalya Üniversitesi, toplam 6 fakülte 2 meslek yüksek okula sahip bir üniversitedir. 6 fakülte olmasına rağmen birçok farklı eğitim programını bünyesinde barındırması da eğitim çeşitliliğini ortaya koymaktadır. Ortalama 85 ülkeden öğrencisi bulunan üniversitenin yapısı çok kültürlüdür. Öğrenci çeşitliliğine önem veren farklı kültürleri uyum içinde bir arada barındıran üniversite, öğrencilerine ciddi anlamda eğitim hayatlarında değer kazanması için yenilikler sunar.

Kampüste merkez bina, rektörlük, fakülteler, yurt vardır. Uluslararası Antalya Üniversitesi, hazırlık sınıfı, lisans eğitimi ve yüksek lisans eğitim programı mevcuttur. Sınavdan yeterli düzeyde puan alan öğrencilerin hazırlık okuma zorunluluğu yoktur.

Uluslararası Antalya Üniversitesi Hangi Fakülteler Vardır?

  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
  • Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi
  • Hukuk Fakültesi
  • Turizm Fakültesi
  • Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi
  • Yabancı Diller Yüksek Okulu

Özel öğrenci statüsüne sahip öğrencilere maddi imkanlar konusunda kolaylık sağlaması adına üniversite bursluluk vermektedir. %25, %50, ve tam burslu olma imkanlarına sahip öğrenciler vakıf üniversitesinde okusalar da maddi zorluk yaşamadan üniversite bitirebilirler.

Türkçe – İngilizce eğitime sahip olan üniversitenin kampüs dili İngilizcedir. Birçok milletten ülkemize eğitim için gelen öğrencilerin ve yurtdışından gelen doktora sahibi akademik eğitim kadromuzdan ders alan öğrencilerimiz kaliteli eğitimin, son nesil teknoloji sahibi fakültelerimizin ve yeni kurulan kampüsümüzde üniversite hayatlarını geçirmek en büyük avantajlardan birkaçıdır.

Üniversitede günün her saatinde farklı bir sosyal kültürel etkinlikle karşılaşabilir enerjinizi ve hareketinizi kaybetmeden gençlik yıllarınızın tadını çıkarabilirsiniz. Sanat, müzik, spor, eğlence şenlikleri, cafeler, yeşillik alanlar hepsi kampüsün içinde bağımsız bir hayat gibi sizin zamanınızı değerlendirebileceğiniz birçok nokta bulunmaktadır.

Üniversite sadece eğitim anlamında değil aynı zamanda kariyer hayatında da başarı elde etmesi için ekstra olanaklar sağlıyor ve “tecrübesiz” kelimesini ortadan kaldıracak seviyede öğrencileri tam donanımlı ve nitelikli yetiştiriyor.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: info@sataegitimkoclugu.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit