İtü yurtları ekşi, öğrenci yurtları 4706 kişilik yatak kapasitesi ile öğrencilere Ayazağa, Gümüşsuyu ve Tuzla yerleşkeleri içerisinde hizmet sunar. Öğrenci odaları süit, tek, iki ve üç kişilik yataklardan oluşmaktadır. Odalar ve genel kullanım alanları tamamen modern dokunuşlarla dekore edilmiş olup odalarda telefon ve internet bağlantısı kesintisiz olarak verilmektedir. Her binada televizyon salonları, etüt odaları ve ortak kullanıma açık oturma odaları bulunur. Öğrencilerin kullanabilecekleri mutfak, çamaşır makineleri ve ütü odaları mevcuttur. 24 saat sıcak su, içmek için kaynak suyu, güvenlik ve temizlik hizmetleri itü yurtları ekşi tarafından sağlanır.

Yurda Yerleşme Nasıl Oluyor?

itü yurtlar

İTÜ’yü kazanan öğrencilerden İTÜ’ye giriş sırasına göre oluşturulan asil ve yedek öğrenci listelerinin yerleştirilmeleri tamamlandıktan sonra ara sınıf öğrencilerinin başvuruları, not ortalamaları ve başvuru yapış tarihlerine göre kontenjan dahilinde yapılır. İtü yurtları ekşi öğrenci yurtlarına yerleştirmelerde öncelik il dışından gelen öğrencilere verilir. İl içi başvurular yurtlarda boş kontenjan kaldıysa değerlendirmeye alınır. Yurt başvuruları sitedeki portal üzerinden yapılır.

İlgili sayfadan İtü yurtları için başvuruda bulunabilirsiniz.

İtü Yurtları

Ayazağa Kampüsü İçerisindeki Yurtlar;

Gümüşsuyu Kampüsü İçerisindeki Yurtlar;

Tuzla Kampüsü İçerisindeki Yurtlar;

İtü yurtları ekşi öğrencilerin rahat ve huzurlu vakit geçirebilmeleri için ve evlerindeki konfor alanını sağlayabilmek için her imkan düşünülüp tasarlanmıştır. Hem üniversite hem de yurtları tamamen öğrenci merkezli olup onların rahat bir şekilde hareket edebilmeleri ve hiçbir imkandan geri kalmamaları için özel olarak dekore edilmiştir. Hem güvenlik açısından sıkıntı yaşamadan hem de özgür alanlarında huzurlu bir şekilde yaşam sürmeleri yurt ofisi müdürlüğü için oldukça önemlidir. Her öğrencinin ihtiyacı ve istekleri göz önünde bulundurulur.

İtü Yurtları Fiyatları

itü yurtlar

İtü yurtları fiyatları ; İTÜ Burslar ve Yurtlar Koordinatörlüğü, 2021-2022 akademik yılı için İTÜ yurtları fiyatları ortalama %15 oranında artacağını açıkladı. Açıklama Şöyle ;Bu artış, geçtiğimiz 2020-2021 akademik yılını tamamen uzaktan eğitim ile geçirmemizden, dolayısıyla yurt fiyatlarını açıklamamış olmamızdan kaynaklanmaktadır. Pandeminin başladığı 2019-2020 akademik yılında bu vesileyle yurt fiyatlarımıza %15 zam yapmıştık.

İtü yurtları ekşi’ye göre en ucuz yurt olan 3 kişilik odalara sahip Vadi Yurtları’nın kirası aylık 485 TL’ye ulaştı. En ucuz kız yurdu olan 3 kişilik odalara sahip Ayazağa Kız Öğrenci Yurdu’nun kirası ise aylık 550 TL’ye yükseldi. Gölet Yurtlarının fiyatları ise aylık 1930 TL’ye kadar yükselerek İstanbul’un ev kira fiyatlarını geride bıraktı.

Aşağıdaki Tabloda İtü yurt fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

İtü Yurt AdıOda Tipi2021-2022
Altan Edige Kız Öğrenci Yurdu2 kişilik955 ₺
Arıoğlu Kız Öğrenci Yurdu1 kişilik955 ₺
Ayazağa Kız Öğrenci Yurdu3 kişilik550 ₺
Ayşe Birkan Kız Öğrenci Yurdu1 kişilik1070 ₺
Ferhunde Birkan Kız Öğrenci Yurdu4 kişilik720 ₺
Gök Erkek Öğrenci Yurdu2 kişilik930 ₺
Gölet Yurtları2 kişilik1135 ₺
Gümüşsuyu Erkek (Karma)3 kişilik1715 ₺
Gümüşsuyu Kız Öğrenci Yurdu1 kişilik1335 ₺
Mezunlar Erkek Öğrenci Yurdu2 kişilik1930 ₺
Prof. Dr. Ali İhsan Kız Öğrenci Yurdu3 kişilik1005 ₺
Vadi Yurtları2 kişilik905 ₺
Verda Üründül Kız Öğrenci Yurdu2 kişilik905 ₺

Buradaki içerikten yurtlar için detaylı yorumlara da bakabilirsiniz.

Ayrıca Yurtdışında hem eğitim hem de çalışma fırsatları için ilgili içeriğimize buradan ulaşabilirsiniz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir